Krása

Zahřívací masky na obličej, které pečují o vaši pleť v zimě

Pleť a pokožka celého těla v zimě strádá. Nedostává se jí slunečního záření, chybí ji hydratace a často dostatečná péče. Dopřejte své pleti kromě kvalitních hutných krémů, dostatečného příjmu vody a peelingů také výživné masky. Pleť dokonale rozzáříte a regenerujete. I vaše pleť potřebuje v zimě prohřát. Vrátí se jí prozářená barva a s ní i zdravý vzhled.

Základní kritéria

Pleťové masky volte nejen podle ročního období, ale i podle typu vaší pleti. Záleží zda chcete vaši pleť hydratovat, hloubkově čistit, zklidnit či rozzářit. Pro suchou pleť se hodí složky, které jsou hutnější a bohaté na přírodní oleje či bílkovinné složky, jako jsou různé druhy olejů, mléčných výrobků, avokáda či banánu. Mastná pleť touží především po vyčištění a pro ni by měly být masky jemnější a lehčí. Pro mastnou pleť volte především nízkotučný tvaroh či jogurt, skvěle se také hodí okurka či meruňky. Pro všechny typy pleti jsou vhodné ovesné vločky, med či kokosový olej. Aby masky nejen hydratovaly a čistily, dopřejte jim přísady typu skořice, sušený zázvor či chilli. Tyto ingredience pleti neublíží (pozor na citlivou pleť!). Pleť by měly lehce prohřát a vrátit ztracenou barvu.

Zahřívací maska pro suchou pleť

Abyste především v zimě, kdy je vaše pleť extrémně zkoušená a vysušená, podpořili krásu své suché pleti, sáhněte po avokádu. Suchou pleť hydratuje a zjemňuje avokádová maska. Připravte si avokádo, vydlabejte dužinu a rozmačkejte do misky. Do avokáda přidejte kapku vyživujícího oleje. Zvolte olej makadamiový, kokosový či mandlový, ty jsou vhodné pro suchou pleť a špetku zázvoru. Smíchejte a naneste na pleť. Nechte působit deset minut, následně smyjte vlažnou vodou. Další volbou pro suchou pleť je banánová maska s ovesnými vločkami. Banán rozmačkejte s lžící tvarohu a jemnými ovesnými vločkami, přidejte také špetku skořice. Maska vyživuje, obličej prohřeje a rozzáří. Nechte ji působit po dobu 15 minut, následně smyjte vlažnou vodou.

Prohřejte mastnou pleť

Na mastnou pleť používejte přírodní masky a peelingy, které vás zbaví odumřelé kůže a pleť zahřejí a rozzáří. Na mastnou pleť vyzkoušejte jablečnou masku. Zralé jablíčko nastrouhejte, smíchejte s trochou bílého jogurtu, špetkou skořice, lžičkou medu a ovesným vloček. Vložte na pleť a nechte působit po dobu 15-20 minut. Pokud vám část masky zbude, můžete ji sníst k svačině. Peeling si jednoduše připravíte z hnědého cukru a kokosového oleje. Pokud máte doma zcukernatělý med, použijte ten. Med má na pleť velmi příznivé účinky, působí jako antiseptikum a léčí vaši pleť. Peeling jemně vmasírujte do pokožky, následně opláchněte. Po peelingu je pleť jemná, prohřátá a dokonale čistá.

Jak na citlivou pleť?

S citlivou pletí a zahřívacími látkami opatrně. Citlivá pleť snese maximálně špetku skořice. Na citlivou pleť si dopřejte masky s obsahem mléčných výrobků. Pro citlivou pleť je vhodná tvarohová maska s medem a bílkem. Vzniklá směs se lehce vyšlehává a následně se nanáší na pleť. Na pleti ji nechte působit 20 minut.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button