HubnutíPrevenceZdraví

I pravidelná chůze má pozitivní vliv na naše zdraví

Pokud nepatříte mezi vyznavače sportovních aktivit a přesto byste rádi udělali něco pro své zdraví, můžete začít s pravidelnou chůzí. Je to pohybová aktivita, pro kterou vám postačí kvalitní obuv, vhodné oblečení a každý den nějaký ten čas. Díky tomu podpoříte zdraví svého srdce, zlepšíte si trávení, posílíte svaly a zlepšíte si náladu. Další výhodou je, že nemá tolik zdravotních rizik, jako některé druhy sportovních činností.

Výhody chůze

Jedná se o formu pohybu, který můžete provozovat během celého dne i roku a to za jakéhokoli počasí. Pokud bydlíte ve městě, určitě objevíte nějakou cyklostezku nebo park, kam se vždy rádi vydáte. Nechcete – li nebo momentálně nemůžete vynakládat vyšší finanční prostředky, tak chůze vás rozhodně o žádné nepřipraví. Kromě výhod zdravotních nabízí i sociální benefity. Můžete ji provozovat s partnerem či přáteli.

Každodenní chůze vám pomůže udržet si vaši váhu v přijatelných mezích. Některé výzkumy ukazují na to, že pravidelná svižní chůze dokáže vynahradit i fyzickou aktivitu. Podpoříte zdraví svého srdce a celé srdeční soustavy a můžete tak snížit riziko vzniku srdečních obtíží a dokonce i vysokého krevního tlaku. Posílíte si imunitní systém, který tvoří základ zdraví každého organismu. Zlepšíte si náladu, neboť během chůze jsou do těla vyplavovány endorfíny. Pokud trpíte nespavostí, můžete si zlepšit spánek.

Tipy pro vás

Jestliže chcete během chůze shodit nějaký ten nadbytečný kilogram, vyberte si terén, který směřuje do kopce. Tento typ chůze totiž podporuje spalování více kalorií.

Pokud si hodláte zakoupit novou obuv, volte takovou, která bude pružná a polstrovaná. Ideální volbou jsou kousky lehké. Dobrou technikou je chůze rovnoměrná, spojená s pohupováním rukama. Nezapomínejte během chůze dodržovat pitný režim.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button