Rady a tipyZdraví

Jak se zbavit nepříjemného chrápání přírodní cestou

Chrápání, nepříjemný zvuk, který otravuje nejednoho člověka a nejen jeho, ale i partnera, který s ním musí tyto zvuky sdílet v jedné ložnici. Partner nemůže spát a stále budí chrápajícího, tudíž se nevyspí ani jeden. Omezte své chrápání s jednoduše připraveným nápojem, který sníží riziko chrápání.

Proč chrápeme?

Důvodů, proč chrápeme je hned několik. Tím největším je však to, že nám něco ve spánků brání v dýchání. Zábranou v dýchání může být několik, obyčejná rýma, zvětšené krční mandle, ale také porucha nosní průchodnosti. Vchod do hrtanu se zužuje a průchod vzduchu se ztíží. Plíce hlásí nedostatek vzduchu a mozek dá příkaz k zvýšení rychlosti dýchání. Tím se zvyšuje tlak v krku a měkké patro s čípkem začínají vibrovat. Zvuk oněch vibrací nazýváme chrápání. Čím větší je zúžení v krku, tím hlasitější je chrápání. Důvodem může být i vybočená nosní přepážka či zvětšená nosní sliznice. Správnou diagnozu by měl vždy určit váš lékař.

Proč pít tento nápoj?Apple_juice_with_3apples

Jedním z důvodů chrápání je také nadbytečná tvorba hlenu. Snížením množství hlenu nahromaděného v krku a dutině nosní předcházíte chrápání. Tento nápoj vám pomůže snížit množství hlenu a tím i omezit vaše chrápání.

Ingredience:

  • 2 jablka
  • 2 mrkev
  • ¼ citronu
  • kousek zázvoru velikosti palce

Příprava:

Všechny ingredience odšťavněte nebo rozmixujte v mixéru, záleží na vás. Vždy používejte čerstvé složky, nejlépe v bio kvalitě. Vzniklý nápoj snižuje produkci hlenu v dýchacích cestách a tím i případnou možnost chrápání. Pijte tento nápoj každý den, pravidelně, abyste tvorbě hlenu preventivně předcházeli.

Jakým potravinám se vyhnout?

Snažte se omezit konzumaci alkoholu, čokolády, smažených potravin, potravin s bílou moukou, všechny tyto potraviny podporují tvorbu hlenu v dýchacích cestách.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button