OstatníRady a tipy

Nejúčinnější způsoby, jak dítěti snížit horečku bez léků do 5 minut

Pokud má vaše dítě horečku, může to být velmi stresující i velký problém zároveň. Mnohé studie potvrdily, že pokud je dítě jinak zcela v pořádku, horečka může i bez větších rodičovských starostí odeznít (dítě si horečku vyplakalo, je emočním odrazem jeho stavu). Jenže v řadě případů je právě ona signálem, že se s dítětem něco děje a je nemocné.

Mohou se k ní nabalit další přidružené faktory, které souvisí s orgánovou soustavou. Dítě tak může bojovat s infekcí, kterou porazí až třeba antibiotika. Pokud horečka přetrvává několik dní a stav se zhoršuje, je potřeba jít k pediatrovi. Pojďme si však říci pár kroků, které vašemu dítěti pomohou cítit se lépe.

thermometer-833085_960_720

Přirozené domácí metody ke snížení horečky dítěte:

Strouhané brambory

Brambory omyjte, oloupejte a nastrouhejte. Tento peeling je v ponožkách dítěte velmi účinným pomocníkem, neboť snižuje horečku.

Studená žínka na čele

Velmi užitečnou a efektivní zbraní na snížení horečky je studená a vlhká žínka na čelo vašeho dítěte. Je to nejlepší způsob, protože spící dítě si nebude žínku z čela sundávat.

Vlažná koupel

Studenou vodu nepoužívejte ani náhodou! Dítě se začne chvět, a tím bude tělesná teplota ještě stoupat. Vlažná voda je rozhodně lepší. Voda se z pokožky odpařuje, tělo se chladí a snižuje tělesnou teplotu.

Dejte svému dítěti dostatek tekutin a chlazených potravin

Chladnější tekutiny i jídla snižují tělesnou teplotu zevnitř. Je důležité, aby dítě bylo hydratované.

Můžete použít ventilátor

Cirkulace vzduchu v místnosti pomůže vytvořit vzdušnější prostor. Akorát nemiřte s ventilátorem přímo na dítě, jen přiveďte čerstvý vzduch do jeho okolí.

Vrstvy oblečení

Není dobré dítě příliš navlékat. Postačí jedna vrstva oblečení a lehká přikrývka.

Zůstaňte s dítětem doma

Vytvořte optimální prostředí domova, pokud chodíte rádi ven, tak s ním buďte jedině ve stínu.

laurel-851030_960_720

Rozhodující je však věk dítěte. Pokud je dítě mladší, než 3 měsíce a má horečku, je dobré jeho stav vždy konzultovat s lékařem. Starší kojenci a batolata jsou na zvážení, ale rozhodně nic nezkazíte, když se vám něco nezdá a raději lékaře navštívíte.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button