OstatníRady a tipy

Dopřejte vašemu tělu podzimní detox

Podzim je spojený se dvěma typickými pocity, depresí a radostí, které přichází vždy, když skrze mraky vysvitne slunce. S podzimem také přichází chuť na teplé hutné pokrmy a vydatnější stravu. Dopřejte si před návalem negativních emocí, tučnější stravy a chmur detox, který vám dodá energii, pročistí váš organismus a ukáže vám, že i na podzim se můžete cítit fit.

Jak funguje detoxikace?

Detoxikačních kúr můžete vyzkoušet celou řadu. Všechny jsou však založeny na podobném principu. Detoxikační kúra může trvat tři dny, týden, ale i týdny tři. Důležité je, že se na detoxikaci postupně připravujete a následně během daných dnů si dopřáváte pouze určenou stravu, například zeleninové vývary či šťávy. Nikdy však nesmíte detoxikaci začít ze dne na den. To je velká chyba. Organismus na tento zásadní krok musíte připravit. Detoxikace se tedy začíná postupně. V prvním dva dny ze své stravy vynecháte maso, následně mléčné výrobky, poté konzumujete jen ovoce, zeleninu a ořechy až najedete na detoxikační kúru, kde si dopřáváte jen dané šťávy či smoothie.

Detoxikace a péče

Navíc detoxikace organismu není spojena jen s konzumací určitých potravin, ale také s péčí, kterou vašemu tělu dopřejete. Měli byste ke speciální stravě přidat také masáže, horké koupele, aroma terapie, peelingy a klidné cvičení, například jógu.

Proč podstoupit detoxikační kúru?

Během detoxikace by se vaše tělo mělo zbavovat toxinů, škodlivých látek, virů a bakterií. Detox by měl vaše tělo pročistit, tedy i zlepšit vaše trávení, dýchání, vzhled vaší pokožky a měli byste se po něm cítit plní energie, v žádném případě unavení či zničení.

Detox s ovocnými a zeleninovými šťávami

Vyzkoušejte třídenní detox s ovocnými a zeleninovými šťávami nebo si jednou týdně dopřejte den, kdy si dopřejete jen tyto šťávy. I tento jeden den nastartuje váš metabolismus a dopřeje vám dostatek vitamínů a vlákniny, které jsou pro vaše tělo natolik důležité. Šťávy si můžete vždy připravit větší množství a skladovat je v lednici, stačí do nich přidat pár kapek citronové šťávy.

Šťávy a smoothie

Ovocnou šťávu si snadno připravíte v odšťavňovači, zatímco smoothie v blenderu či mixéru. Jde o to, že smoothie obsahuje celou rozmixovanou zeleninu či ovoce, za to odšťavňovač vás zbaví některých částí ovoce a zeleniny a šťávy neobsahují takový podíl vlákniny.

Hruška a celerdetox

Typickým podzimním plodem je hruška, pokud ji ochutíte trochou kardamonu a přidáte celer a limetku, vznikne vám jedinečná kombinace typická pro podzimní období.

3 hrušky, kardamon, 2 řapíky celeru, limetka

Celer a limetku očistěte a oloupejte, nakrájejte a vložte do odšťavňovače. Šťávu si vychutnávejte v ranních hodinách.

Smoothie se švestkami a skořicí

1 jablko, 1 hruška, 3 švestky, 1 lžíce vloček, 1 lžíce mletých oříšků, 1/2 lžičky skořice

Tento recept je svým obsahem surovin typicky podzimní. Jablka, švestky, hrušky, mleté oříšky a skořice je vše ze sezónních potravin, které vaše tělo potřebuje. Jeho chuť je lahodná a toto smoothie oceníte především v době oběda. Vločky ovesné můžete nahradit jinými vločkami, například bezlepkovými.

Zelené smoothie se zázvoremdetox

šálek čerstvého špenátu, 2 datle, jablko, banán, kousek zázvoru, 1 lžíce mletého lněného semínka, 1/2 lžičky mleté skořice, 1/2 hrnku vody

Jablko, zázvor i skořice je skvělou variantou pro podzimní smoothie. Nejenže vás příjemně zahřeje a nastartuje váš organismus, ale i díky obsahu banánu a lněného semínka zasytí a pročistí váš trávící trakt. Toto smoothie je hutnější, oceníte ho i místo večeře.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button