Babské radyVitamínyZdraví

6 neklamných znaků, že vám chybí vitamíny

Zvlášť v zimě jsou naše těla ohrožena nedostatkem vitamínů. Jak ale poznáme, že tento problém hrozí i nám? Těchto 6 znaků vás upozorní.

  1. Bledá kůže

V zimě jsme přirozeně bledí všichni. Pokud je ale vaše pokožka průsvitná až namodralá, jedná se o příznak nedostatku vitamínu B12. Bez něj se také cítíme unavení a oslabení. Doplnit jej můžete konzumací ryb a mléčných produktů.

  1. Suché vlasy

Suché, lámavé a poškozené vlasy signalizují nedostatek biotinu. To se často stává zvlášť když často užíváte antibiotika. Tento vitamín nejsnáze doplníte konzumací luštěnin, hub a dalších potravin bohatých na bílkoviny.

  1. Oteklé oči

Otoky nejen v oblasti očí, ale i nohou nebo rukou značí nedostatkem jódu. Nejběžnějším zdrojem je jodidová sůl, kterou koupíte v běžném supermarketu. Jód ale najdete i v mořských plodech nebo obyčejném chlebu.

  1. Bezbarvé rty

Bledé a namodralé rty naznačují nedostatek železa. Běžně se objevují u lidí s chudokrevností, ale postihnout může i vás. Obvykle je také nedostatek železa doprovázen častým nachlazením a studenými končetinami. Doplníte jej konzumací červeného masa, červeného vína a omezení potravin bohatých na vápník.

  1. Krvácení dásní

Tento nepříjemný problém signalizuje nedostatek vitamínu C. To pak vede ke zvýšené únavě a nedostatečné imunitě. Céčko doplníte pravidelným jezením citrusů nebo paprik. Vsadit můžete i na potravinové doplňky.

  1. Únava a závratě

Pokud se i po dlouhém spánku cítíte unavení a vyčerpaní, možná máte nedostatek vitamínu B12. Ten zabezpečuje normální fungování nervové soustavy, proto je nutné jej včas doplnit.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button