Rady a tipy

Jak si zdravě poradit s novoroční kocovinou?

První den roku 2018 je tady! Probudili jste se s bolavou hlavou, suchem v ústech a nepříjemným pocitem v žaludku? Pravděpodobně jste si minulou noc pořádně užili, ale vaše tělo to cítí jinak. Jak si poradit s novoroční kocovinou, která nám první den Nového roku dokáže pěkně zošklivit?

Hydratujte!

Už během silvestrovského večera byste měli dostatečně pít vodu. Za každou sklenkou vína či šampaňského by měla následovat sklenka vody. Tím se již předem vyhnete ranním problémům. Zkuste také konzumovat alkohol kvalitní, ne tzv. bolehlav. Ráno si dopřejte dostatek vody, neslazené a bez bublin. Dopřejte si dostatek vody zvláště před spaním, protože ráno vám pomůže, ale může také pěkně rozhodit váš žaludek. Nechoďte také spát po poslední sklence alkoholu, protože alkohol se do krve uvolňuje postupně.

Pořádného tučňáka!

Během popíjení alkoholu pořádně jezte a zvláště tučné jídlo je v těchto případech povoleno. Nemáme na mysli čistý bůček, ale například avokádo či olivový olej na salátu. Olej totiž „naolejuje“ stěny žaludku a chrání ho před překyselením od alkoholu. Při kocovině si dopřejte vydatnou snídani, klidně tučnější, pomůže hovězí vývar, česnečka či vajíčka a chleba s máslem.

Pivo pomůže

Sklenka piva jednou za dva dny může být pro vaše tělo přínosná a pomáhá také na kocovinu. Sklenice piva zklidní žaludek a dodá tekutiny, které obsahují ionty vyplavující se z těla. Pokud však nejste pivaři a jen na tento způsob „léčby“ pomyslíte, dělá se vám špatně, zvolte metodu jinou.

Polévka

Ráno vám může rychle pomoci silný vývar, který vám spraví chuť. Pomůže od tělesné dehydratace a dodá chybějící ionty. Uvařte si již den předem silný hovězí vývar či česnečku.

Pomoci může i mléko

Ano, i studené mléko může pomoci. Mléko pomůže na překyselený žaludek, osvěží a zklidní. Sami to jistě znáte, ráno se probudíte a v puse jako na poušti. Pomoci vám může také zmrzlina.

Co na nevolnost?

S nevolností vám pomůže zázvor. Dopřejte si zázvorovou limonádu s ledem, čaj či bonbony. Snižuje účinky nevolnosti a uklidňuje žaludek. Zázvorovou limonádu či čaj si můžete také připravit již den předem.

Vzduch, studená sprcha s spánek

To, co vám kromě dostatku tekutin a vydatné polévky zaručeně pomůže, je dostatek čerstvého vzduchu, ledová sprcha a dostatek spánku. Odpočiňte si a na první den v novém roce si toho moc neplánujte.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button