Prevence

Zdraví ukryté v semínkách z grapefruitu

Grapefruit, máte jej rádi? Většině z nás se grapefruit spojí s hořkou chutí a podivným pocitem na jazyku, ale pokud si dopřejete grapefruit čerstvý, dozrálý, zamilujete se. Opravdu dozrálé grapefruity, ke kterým se bohužel u nás dostanete jen zřídka, chutnají sladce a jejich chuť je dokonalá. Ale co se semínky z grapefruitu? Ty byste neměli vyhazovat, jsou totiž pro vaše tělo zdravá, zvláště v podobě extraktu z grapefruitových jadérek.

Extrakt z grapefruitových jadérek

Tento extrakt seženete spíše ve specializovaných obchodech či na internetu. Extrakt se vyrábí se semínek/jadérek grapefruity, jde o výtažek, který je vylisován ze semen. Je skvělý na onemocnění, která způsobují viry a parazité. Koncentrovaný výtažek ze semen by se měl před použitím naředit podle návodu. A proč je pro vás tak důležitý? Extrakt obsahuje vše, co grapefruitová jadérka, která jsou velmi zdravá. Vám přináší antibakteriální a antimikrobiální vlastnosti. Působí proti mnoha onemocněním a mnoho z nich také léčí. Podívejme se, jaká to jsou.

Vliv na trávící trakt

Extrakt z grapefruitových jadérek má vliv na správné fungování trávicí soustavy. Bojuje proti příznakům jako je zácpa, pálení žáhy, bolesti břicha či nadýmání. Jelikož má antibakteriální účinky, brání váš trávicí trakt proti vlivu škodlivých bakterií, které se v trávicím traktu mohou množit. Snižuje také riziko vzniku rakoviny tlustého střeva.

Boj s rakovinou

Pokud se preventivně snažíte chránit před vznikem rakoviny, je pro vás extrakt ze semínek grapefruitu ideální. Bojuje totiž proti vzniku rakovinných buněk. Extrakt totiž obsahuje fytochemikálie, které růst rakovinných buněk zastavují. Chrání vás tedy před vznikem rakoviny žaludku, plic, tlustého střeva a pusy. Dopřávejte si tedy tento extrakt nejlépe několikrát týdně.

Péče o dutinu ústní

S extraktem z grapefruitových semínek podporujete i zdraví vaší dutiny ústní. Díky antibakteriálním a antimikrobiálním vlastnostem se zbavujete zápachu z úst a preventivně chráníte své dásně. Zabraňuje i řadě problémů, které by mohly v dutině ústní vzniknout. Osvěžuje také dech a zbavuje vás zubního plaku.

Akné i péče o vlasy

Pokud bojujete s akné a hledáte způsob, jak se jej přírodní cestou zbavit, zkuste také extrakt z grapefruitových jadérek. Na postižená místa aplikujte extrakt buď přímo nebo jej rozřeďte a aplikujte na celý obličej. Sami si brzy všimnete pozitivní změny. Extrakt můžete aplikovat i na vlasy, pokud vás trápí pokožka hlavy. Též působí i proti plísňovým onemocněním, jako jsou kožní mykózy či vaginální mykóza.

Vnitřní užití extraktu

Vnitřní použití extraktu je také doporučováno, samozřejmě v naředěné formě. Pro děti je vhodné extrakt aplikovat pouze zvnějšku. A proč extrakt používat vnitřně? Ve vašem těle brání rozvoji a vzniku nejrůznějších zánětů, bojuje proti žaludeční a střevní infekci, chrání před vznikem vředů v žaludku a ve střevech, ničí onemocnění vniklá kvasinkami a parazity, posiluje imunitu, pomáhá při rekonvalescenci. Je skvělým pomocníkem, kterého byste si měli přibalit i při cestách do zahraničí, jelikož je skvělým preventivním opatřením v boji proti žaludečním problémům.

Pomocník v domácnosti

A kromě toho všeho můžete extrakt použít i v domácnosti na mytí a čištění. Má totiž silné dezinfekční vlastnosti. Použít jej můžete na hračky, dětské láhve, zubní kartáčky či hřebeny, které vydezinfikuje a vyčistí. Přidat jej můžete při praní do pračky, aby dezinfikovalo silně znečištěné prádlo a bojovalo proti plísni. Pokud jej rozprášíte v místnosti, zlikviduje choroboplodné zárodky ve vzduchu. Hodí se i při postižení rostlin mšicemi, ty rychle zlikviduje.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button