Rady a tipy

Levandulová limonáda vás zbaví úzkosti a bolesti hlavy

Věděli  jste, že úzkost je třetím nejčastější duševním problémem na celém světě? A co je vlastně úzkost? Je to pocit strachu a paniky. Někteří lidé cítí úzkost, paniku, nebo strach v různých životních situacích jako jsou problémy s financemi, nebo zkoušky.

Jakmile je tato těžká situace za vámi, cítíte se dobře a klidně. Ovšem problém nastává tehdy, přetrvává-li úzkost a pocity strachu i tehdy, když obtížné situace ustaly. Úzkost se tak stává mnohem větším problémem a ovlivňuje váš život při jakékoliv činnosti.

Pokud půjdete s tímto problémem k doktorovi, předepíše vám nejspíše léky, které vám pomohou při těchto stavech. Ovšem léky nemusí být tou nelepší volbou. Věděli jste, že existují i přírodní způsoby, jak bojovat proti úzkosti a bolesti hlavy? Nejednodušším způsobem je naše limonáda s levandulí. Olej z této byliny je prospěšný pro lidské zdraví. Má antiseptické, antibakteriální, antimikrobiální a detoxikační vlastnosti.

Levandulová limonáda

Na levandulovou limonádu budete potřebovat:limonáda

  • 6 organických citrónů
  • 1 kapku levandulového esenciálního oleje
  • 12 šálku čisté vody
  • 1 šálek medu

Citróny rozkrojte a vymačkejte z nich šťávu. Do čisté vody nalijte šťávu z citrónů, kápněte esenciální olej a oslaďte medem. Vše spolu dobře promíchejte. Limonádu vychlaďte a podávejte s ledem.

Léčivé účinky levandule

Levandule se již od starověku používala především do koupelí a ke kosmetickým účelům. Dodnes je levandule využívána pro své uklidňující účinky, především při obtížích nervového původu. Čaj z levandule pomáhá při problémech s nespavostí, nervové slabosti a bolestech hlavy. Také si snadno poradí s třesavkou, migrénou a hysterickými stavy.

Levandule je skvělá i pro lidi trpící astmatem, žaludečními kolikami či nadměrnou plynatostí. Bylina posiluje funkci jater a žlučníku. Často se využívá i zevně při úrazech a revmatismu.

Levandule je krásná a voňavá bylina. Vyzkoušejte tuto limonádu i vy.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button