Rady a tipy

Neobvyklá použití balzámu na rty, o kterých nemáte ani potuchy

Balzám na rty – kdo ještě nepřišel na jeho kouzla, o hodně přichází, kdo však zná jeho jedinečnou pomoc, ví, že se bez něj nedá žít. Není lepšího zachránce na podzimní a zimní období na naše suché a popraskané rty vlivem nepříznivého počasí. Rty jsou poškozené rychleji, než se člověk naděje. Pokud jste navíc jako já, tak také máte otravný zvyk loupat popraskanou kůži ze rtů, což může vyústit v pěkně bolavé ranky. Na balzámu na rty je krásné, že přichází ve všech možných variantách a baleních, můžete si tedy najít určitý, který vyhovuje zrovna vašim požadavkům.

Co už však mnoho lidí netuší, jelení lůj nebo balzám na rty, mají i mnoho jiných užitečných využít, kromě péče o vaše rty. Tyto jednoduché, ale velice praktické tipy a triky se vám jednou mohou velice hodit!

Suchý nos

S chladným počasím přicházejí všemožné nemoci a jednou z nejotravnějších obtíží je rýma. Když však neustále smrkáte a vystavujete se venkovním vlivům, váš nos začne brzy velice trpět – začne být suchý, zarudlý, a bolestivý. Funguje to na úplně stejném principu jako léčba popraskaných rtů. Stačí nos jednoduše potřít jelením lojem. Váš nos bude hydratovaný a pokud máte jelení lůj z lékárny, nebude vás ani bolest následkem podráždění. Abyste si nemuseli kupovat dva balzámy na rty a zároveň váš jeden vyvolený nekontaminovali, zkuste aplikaci prstem. Jednoduše se tím často dostanete i do nepřístupných míst.

Vlasy alá Frankensteinova nevěsta

V posledních dnech jsme všichni tvrdě pocítili, že podzim je nekompromisně tady, a zima již brzy začne klepat na dveře. Což znamená, že abychom se uchránili před chladem, máme na hlavě permanentně čepice a kapuce, a co mají tyto dvě části oděvu společného? Elektrizují vlasy. To vám mnohonásobně může nyní ulehčit práci na Halloween, ale jistě se nechcete cítit jako monstrum v normální společnosti.

Když nemáme ani jedno, opře se do nás krutý vítr a jakýkoli pokus o účes je ty tam a co hůř, vlasy jsou rozlítané na všechny strany, vytvoří se nám na hlavě ptačí hnízdo, a teď co s tím. Ale proto jsme tu my a vy již nadále nemusíte zoufat! Zkroťte prameny žijící vlastním životem trochou balzámu na rty! Pozor však ať to nepřeženete, jinak vaše vlasy budou působit mastným dojmem, a to by nebylo příjemné ani pro vás, ani pro lidi ve vašem okolí.

V moderní době mezi trendy také patří mít husté obočí (že to ale trvalo!) a mnoho lidí, aby ho zkrotilo používá všemožné vosky a gely. Proč však utrácet a plácat si na obočí kdo ví co, když stačí jednoduše aplikovat balzám na rty za pár kaček! Poděkovat mi můžete později, dámy.

Zaseknutý prsten

Pokud patříte mezi ty vzácné talenty (ehm ehm jako já), kteří si půjčí prsten kamarádky a správně neodhadnou velikost, často se stane, že prsten sice protáhnete až dolů, ale sundat ho už je jiná pohádka. Poté nastává zuřivá scéna, kdy jedinec se zaseknutým prstenem začne velmi panikařit a majitel onoho prstenu nejdříve zbledne a poté začne prskat vzteky. (Pokud náhodou takový zážitek nemáte, tak mi věřte, že můžete být jen rádi)

Je důležité zachovat v momentě největší paniky (při strachu, že se vám odkrví prst a budou ho muset amputovat) chladnou hlavu. Existuje mnoho triků, jak prsten sundat. Pokud zrovna nikde není umyvadlo s mýdlem, stačí sáhnout do kabelky pro balzám na rty! Prst pořádně natřete a prsten sklouzne sám jako po másle. A všichni budou šťastní.

Gordický uzel

Uzly vždycky mají zvláštní schopnost nikdy nedržet, když je doopravdy potřebujete, a naopak se stát zcela nerozvazatelnými, když je potřebujete rozdělit. Pravděpodobně nyní čekáte, že vám prozradím, že s balzámem na rty uzly lehce rozvážete, ale je tomu přesně naopak. Když uzel lehce potřete balzámem, neuvěřitelně se zpevní. Konec zavazování tkaniček každých pět minut!

Zářivé botky

Pokud vám doma přebývá nějaký balzám na rty, který již jistě víte, že nebudete používat, můžete mu vdechnout nový smysl. Balzám na rty totiž skvěle funguje na kožené boty, stejně jako běžné přípravky pro péči o obuv. Kůže díky němu bude zářivá, pružná, a zachovalá.

Ten – zip – se – prostě – nechce – rozepnout!

Stejně jako bezpečnostní pásy, zipy mají tendence se zasekávat v tu nehorší možnou dobu obzvláště když někam spěcháte (jenom na rozdíl od pásů vám v případě nutnosti později nezachrání život). A je zlatým pravidlem, že čím víc budete za zip rvát, tím je větší pravděpodobnost, že se rozbije a už ho nikdy nezapnete. Je tu však náš zázračný balzám na rty, aby zachránil den! Použijte ho jako lubrikant a potřete následující tři zuby. Zip se poté uvolní jako mávnutím kouzelného proutku.

Odřeniny a ranky

Zakopli jste a nyní máte zcela rozedřené koleno? Nechcete, aby se vám do rány něco dostalo? Potřete ránu balzámem na rty. Protože je vymyšlený na hojení rtů, pomůže i s touto patálií. Funguje to jako náplast, rána se rychleji zahojí a navíc na ní bude malá vrstva, přes kterou se nedostanou nečistoty, které by mohly celou situaci ještě zhoršit.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button