KrásaRady a tipy

Jak na vrásky kolem očí

Vrásky kolem očí trápí většinu svých majitelek. Nejvýraznější jsou, když se smějeme nebo mračíme. V pokročilejším věku jsou již patrné stále. Je to totiž přirozený důsledek stárnutí. Vytvářejí se v případě, že poklesne produkce kolagenu, který udržuje tkáň hladkou. Také elastin hraje důležitou roli, pomáhá udržovat pokožku pružnou. Toto vše jsou příčiny, které neovlivníme. Existuje však řada dalších příčin vzniku vrásek, které ovlivnit lze. Tady jsou nejčastější.

Znečištěné životní prostředí

Především kůže na obličeji je vystavována každodením vlivům prostředí – horko, chlad, prach, záření, chemické látky.

Dehydratace

Dostatečná hydratace je velice důležitá pro normální fungování všech tkání i orgánů. Nedostatek tekutin v těle v kombinaci s vysušujícími faktory životního prostředí se neblaze podepisuje na stavu naší pokožky

Nutriční nedostatky

Pro proces regenerace pokožky jsou důležité aminokyseliny, lipoproteiny, vitamíny a minerály. Naše strava by měla obsahovat dostatek čerstvé zeleniny a ovoce, maso, luštěniny a obiloviny. Alkohol a cukr tvorbu vrásek urychluje.

Sluneční paprsky

UV záření ze slunce může poškodit tkáně, neboť proniká do dermální vrtsvy. Přestože nemusí být kůže spálená, můžete si ji poškodit. Závisí to na intenzitě a době působení slunečních paprsků.

Domácí vychytávky – možná vám také pomohou

Obklad z plnotučného mléka

Namočte žínku do mléka a přiložte na oči a jejich okolí, nechte působit 10 – 15 minut. Následně opláchněte čistou vodou. Přidat můžete také lžíci medu nebo lžičku mandlového oleje.

Mléčné tuky pomáhají udržovat pokožku jemnou a hydratovanou.

Maska z vaječného bílku

Našlehejte vaječný bílek a část aplikujte na obličej umytý studenou vodou. Nechte zaschnout, poté naneste zbylou pěnu. Masku nechte působit 10 – 20 minut, následně řádně umyjte a naneste hydratační krém. Proceduru provádějte dvakrát týdně.

Vaječný bílek „natahuje“ pokožku, působí jako prostředek pro čištění pórů. Obsahuje hořčík, který je pro kůži prospěšný – napomáhá při detoxikaci, čistí pokožku, redukuje drobné vrásky.

Zelený čaj

Potřebné oblasti lze omývat či umístit tamponky namočené v čaji. Také lze přidat několik kapek citronové šťávy.

Okurková šťáva

Namočte tamponek do okurkové šťávy a přiložte na potřebná místa, nechte působit 10 – 15 minut. Aplikujte 2 – 3 krát denně.

Okurka obsahuje hořčík, železo, vápník, vitamín C, snadno se vstřebává do tkáně, snižuje oxidační poškození a zvyšuje produkci kolagenu.

Avokádo

Avokádo je prastarý lék pro zjemnění kůže a zachování mladistvého vzhledu. Je to dobrý zdroj vitamínu A a C, minerálů (hořčík, železo a draslík) a tuků (hydratují pokožku, usnadňují vstřebávání minerálů a vitamínů do pokožky). Rozmačkanou dužinu aplikujte na potřebná místa a nechte působit 15 – 20 minut.

Papája

Stačí aplikovat plátky papáji na obličej a nechat působit 10 – 15 minut. Poté obličej řádně umyjte. Opakujte každé 2 – 3 dny.

Papája je bohatá na antioxidanty, vitamín C a minerály (hořčík, měď, draslík). Kyselina glykolová a enzymy pomáhají odstraňovat odumřelé buňky a podporují regeneraci pokožky.

Jogurt

Kyselina mléčná pomáhá odstraňovat odumřelé buňky a zjemňuje jemné vrásky.

Maska:

  • 1 polévková lžíce jogurtu
  • 1 polévková lžíce medu

Směs rozetřete po obličeji a nechte působit 10 minut. Smyjte vlažnou vodou.

 

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button