Rady a tipy

Bojujte s nespavostí a slabým spánkem

Problém s nespavostí zažil nejspíš už každý z nás. Jsou určité chvíle v našem životě, které nás trápí, a které nelze vyřešit za jeden den. V důsledku stresu a plné hlavy myšlenek tak nemůžete v noci spát, i když jste sebevíc unavení. Proto se dnes podrobně podívám na triky, jak tyto špatné dny zvládnout a dopřát si alespoň v noci kvalitní odpočinek.

Napište si to

Trápí vás problém, nebo i více komplikací najednou? Napište si je. Vždy před tím, než se uložíte do postele, si sepište problémy na papír, který nechte ležet mimo místnost, kde spíte. V hlavě si zkuste nastavit přístup, že nyní jsou problémy sepsané a váš mozek se tím právě nemusí zabývat. Lehněte si do postele a soustřeďte se jen na svůj dech. Uvidíte, že vám to pomůže snadno usnout.

Tato praxe má dvě výhody. Nejenže si dopřejte kvalitní a ničím nerušený spánek, ale také si ráno uvědomíte, jaké by mohlo být jeho nejlepší řešení.

Navrhněte si dobu spánku

Náš organismus nejlíp pracuje, pokud si zvykne na určitou rutinní činnost. Proto si naplánujte také spánek. Choďte spát každý den v podobnou hodinu a jen výjimečně o volných dnech ponocujte. Uvidíte, že jakmile si vaše tělo navykne, se spánkem nebude mít problém.

Cvičte jógu každý den

Není potřeba trávit hodiny cvičení. Bohatě postačí, když každý den alespoň 15 minut věnujete sobě a józe. Pravidelná fyzická aktivita spolu s uklidňujícími účinky jógy nejenže zlepší váš spánek a vy se budete cítit druhý den dobře, ale zároveň podpoří vaši koncentraci a bdělou mysl po celý den. Zkuste jednoduché protahovací cviky se závěrečnou relaxací a meditací.

Praktikovat každý den tyto kroky není nic těžkého. Stačí se jen zamyslet nad svým denním řádem, uspořádat si ho možná trochu jinak a navyknout tělo na věci, díky kterým bude moci v klidu odpočívat.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button