Rady a tipy

Proveďte jarní očistu vašeho domova

Jaro už se začíná stále více projevovat. Svou krásu ukazují první květiny, petrklíče, bledule, sněženky a sluníčko nám stále více dopřává svých paprsků. I naše nálada se celkově zlepšuje a začínáme být aktivnějšími než v předešlých několika měsících. Často si na jaře dopřáváme také jarní detox a očistu těla. Zkuste takovou očistu provést ve vašem domově. Zbavíte se zbytečností, které zatěžují vaši mysl a restů, které odkládáte již roky.

Staré noviny a uschlé květiny

Máte-li doma řádku starých novin a časopisů, zbavte se jich. Věnujte je své kamarádce, odneste je do sběru nebo nechte v čekárně u doktora pro další čtenářky, ale neskladujte je doma. Staré noviny a velké množství papíru v sobě drží negativní energii. Navíc, kdy jste se k těmto časopisům naposledy opravdu vrátili? Podobně je to také s nasušenými květinami. Máte-li ve vázičce pár nově nasušených levandulí, problém to nebude. Skladujete-li však doma nasušené kytice, je na čase je vyhodit. Na sušených květinách se drží prach a jsou také skladníkem negace. Zkuste před začátkem očisty domova váš byt či pokoje v domě projít a zbavit se nejdříve takovýchto věcí, jako jsou staré noviny, časopisy, nasušené květiny, zbytečné krabice od bot, lístečky se vzkazy, apod.

Očista šatníku

Očista vašeho domova by se měla týkat také vašeho přecpaného šatníku. Máte-li ve skříni opravdu spoustu věcí, o kterých třeba víte, že už je nikdy nosit nebudete, pryč s nimi. Vyházejte celou skříň a věci, které nosíte nebo jsou vaše oblíbené vracejte rovnou zpátky do skříně. Následně si vytvořte tři hromádky, určitě ne (neměla jsem to na sobě více než 2 roky nebo nikdy), možná (starší věc, kterou jsem ráda nosila, ale už si tím nejsem jistá), retro. Pokud se vám ve skříni objevuje oblečení, které jste neoblékli více než 2-3 roky, určitě ho pošlete dál, věnujte, apod. U hromádky možná vám mohou poradit vaši blízcí, kteří vás v daném oblečení znají a ví, co vám sluší a co už není ono. Hromádka retro je skvělou příležitostí, jak po čase zpestřit svůj šatník, protože móda se stále vrací zpět nebo můžete přispět oblečením při maškarním či do divadel.

Očista kuchyně

Velkou změnou by měla projít i přeplněná špíz, kde se mohou začít množit moli, apod. Proberte si celou kuchyň a staré ingredience a pochutiny vyhoďte. Můžete si také vytvořit nový systém skladování, a to ve skleněných lahvích, krabicích či košíčkách. Opravdu se zbavte všeho, co nepoužíváte nebo je ve vaší kuchyni již delší dobu.

Změna rozložení nábytku

Nemáte finance na renovaci bytu? Zkuste po přebrání všech vašich věcí a zbavení se zbytečností, které již do vašeho života nepatří, promyslet, jak jinak by mohl být nábytek v pokojích rozložen. I menší změny v uspořádání nábytku mohou přinést velké změny v celkovém pohledu na místnost. Dbejte na to, aby byla vaše postel v ložnici nasměrována nohama ke dveřím, aby byl váš pracovní stůl nejlépe pod oknem a pohovka v rohu, kde vytváří útulný prostor. Poté stačí nakoupit pár nových doplňků a byt je osvěžen.

Tip na přírodní prostředky na čištění

Chcete-li ve vašem bytě používat spíše domácí prostředky z přírodních látek než chemické mixy z obchodu, vyzkoušejte osvědčenou kombinaci ocet, soda, sůl, která vyčistí koupelnu i toaletu od usazeného kamene (nechte ocet působit přes noc). Máte-li ucpaný odpad, nasypte sodu, zalijte octem a následně horkou vodou. Pro dezinfekci povrchů přidávejte do směsí tea tree olejíček a pro jemnou vůni esenciální olej z citronů a pomerančů. A chcete-li vydezinfikovat vzduch ve vašem domově. Tea tree olejíček nakapejte do vaší aromalampy či si pořiďte solnou lampu, která vzduch čistí. Pomoci mohou i některé rostliny, které čistí vzduch od toxických látek a těžkých kovů.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Daniela

Optimistka, milovnice zdravého stravování, obdivovatelka přírody, umění a literatury.

Podobné články

Back to top button