PrevenceRady a tipy

Připravte si chai latte, přináší vám mnohé zdravotní výhody

Chai latte je velmi oblíbeným nápojem, který si můžete dopřát doma i v kavárně v horké či ledové formě. A nejenže je chai latte opravdu chutným nápojem, ale přináší vašemu organismu některé zdravotní výhody. Podívejte se s námi na to, jaké výhody to jsou a jak si chai latte připravit. 

Co je chai latte?

Chai latte, čteme čaj laté, je velmi chutný nápoj, který se připravuje z černého či zeleného čaje, mléka a koření. Neobsahuje lepek, kofein a pokud si místo mléka kravského dopřejete rostlinné, mohou si jeho chuť užívat také vegani. Pokud si dopřejete chai latte z kvalitního čaje s rostlinným mlékem a tím správným kořením, je to nápoj opravdu přínosný vašemu zdraví. Vyhýbejte se však nezdravým verzím, které obsahují velkou část cukru a nekvalitního čaje.

To správné koření

Základem chai latte je tedy kvalitní černý či zelený čaj, obvyklejší je černý, mléko a směs koření, které je většinou namixováno ze směsi sušeného zázvoru, kardamonu, skořice, fenyklu, černého pepře a hřebíčku. Jak už podle směsi koření můžete sami poznat, přináší vašemu zdraví mnohé výhody. Patří do nich například podpora trávení, nižší hladina cukru v krvi a podpora zdraví kardiovaskulárního systému.

Co vám chai latte přináší?

Ingredience v chai latte vám mohou pomoci odstranit bolesti spojené s atritidou a jinými chorobami. Od bolesti a zánětlivých onemocněních vám ulevuje konkrétně hřebíček, zázvor a skořice. Hřebíček a hřebíčkový olej pomáhá léčit zánět. Zázvor má podobné vlastnosti, které vám přináší ibuprofen. Zázvor je velmi oblíbený v asijské medicíně po celá staletí, potlačuje vznik zánětů. Podobně protizánětlivé účinky vám přináší skořice a hřebíček.

Léčí nevolnosti

Zázvor je velmi známý svými účinky na nevolnost. Užívat ho můžete pravidelně a v podobě bonbónů vám pomůže i při dlouhém cestování. Dopřávat si ho mohou také těhotné ženy. Působí i na nevolnosti způsobené v důsledku chemoterapie. Zázvor obsahuje bioaktivní sloučeniny, zejména gingerol a shoagol. Tyto  sloučeniny vykazují protizánětlivé vlastnosti.

Antioxidační účinky

Směs koření na chai latte vám přináší také antioxidační účinky. Antioxidanty působí proti volným radikálům a zmírňují dopady působení volných radikálů na vaše zdraví. Zkuste zařadit chai latte do vaší životosprávy jako náhražku za kávu, která vašemu zdraví nepřináší takové účinky jako chai latte.

Podpora správného trávení

Černý pepř, který směs koření také obsahuje, podporuje vaše trávení a pozitivně působí na váš metabolismus. Proto si obvykle chai latte dopřávají lidé po jídle, aby jim lépe vytrávilo. Černý pepř podporuje sekreci trávicích enzymů. O zdraví vašich střev pečuje kardamon, zázvor, fenykl, hřebíček, černý pepř.

Snižuje riziko vzniku onemocnění srdce

Skořice je pro vaše zdraví velmi přínosná. Dopřávejte si ji pravidelně do snídaní, vašeho čaje či v podobě chai latte. Pravidelná konzumace skořice snižuje riziko vzniku srdečních onemocnění. Pomáhá také regulovat hladinu cukru v krvi, pomáhá stabilizovat hladinu cholesterolu a triglyceridů, snižuje také krevní tlak. Skořice totiž obsahuje vitální oleje a další oleje, které bojují proti cukrovce, vzniku rakovině a kardiovaskulárních onemocnění.

Příprava chai latte

Chai latte si můžete připravit i doma. Základem chai latte je kvalitní černý nebo zelený čaj a mléko, použít můžete klasické kravské, mandlové či sojové. Směs koření můžete zakoupit již připravenou, ale vybírejte směsi opravdu kvalitní. Směs koření si však můžete připravit i vy sami doma. Potřebovat budete kardamon, skořici, zázvor, černý pepř, fenykl, popřípadě vanilkový extrakt. Dopřejte si chuť tohoto lahodného nápoje pravidelně.

Zdroj: draxe.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button