KrásaRady a tipy

Vlasová maska, která podpoří růst vašich vlasů a dodá ztracený lesk

I v zimě vaše vlasy potřebují dostatečnou péči, chybí jim lesk, síla a dostatečná hydratace. Dopřejte vašim vlasům vše, co jim schází s pomocí výživné masky, která podporuje růst vlasů, dodává lesk a připravit si ji můžete i vy doma z běžně dostupných ingrediencí. Stačí otevřít spíš a umíchat si výživný koktejl na vaše vlasy.

Ingredience:

  • 1 žloutek
  • 1 banán
  • 1/2 šálku tmavého piva
  • 1 lžíce medu

Všechny přísady buď ručně zamíchejte nebo vložte do mixéru, aby vám vznikla jemná maska. Aplikujte masku na vlasy a nechte působit 1 hodinu. Následně si vlasy umyjte běžným způsobem. Masku používejte pravidelně jednou týdně.

Vlasy zdravé a vyživené

Díky této masce budou vaše vlasy zdravé, lesklé a hydratované. A proč v má své místo v masce žloutek, pivo, banán a med? Všechny tyto složky příznivě působí na vše vlasy.

Vejce obsahuje důležité proteiny, které zlepšují kvalitu vašich vlasů. Navíc jsou nám běžně dostupná a jsou již stovky let používané v péči o vaše vlasy. Proteiny působí na buněčný růst a regeneraci. Podporují růst vlasů, ale i nehtů a kůže. Navíc obsažené proteiny obnovují poškozené vlasy a vyplňují trhliny ve vlasovém vláknu, čímž jej posilují. Vejce jsou jednou z nejlepších variant v péči o vlasy.

Banány skvěle pečují o poškozené vlasy bez lesku. Banán je velmi bohatý na minerální látky, také vitamíny, které vlasům dodávají lesk a účinně je vyživují. Navíc banán můžete používat na jakýkoliv typ vlasů. Nejde o vtip, ale banány opravdu efektivně pečují o strukturu vašeho vlasu.

Med má zvlhčující vlastnosti a pomáhá udržet vlhkost ve vlasech, což je především v zimě velmi těžké. Med posiluje vlasové folikuly a podporuje růst vlasů. Můžete ho přidávat do svého šamponu při každém mytí vlasů.

Pivo pomáhá ženám dosáhnout krásné a husté hřívy. Již po několik staletí ho používaly ženy v mnoha domácnostech. Pivo zlepšuje kvalitu vlasů, je levné a dopřát si ho můžete vnitřně i zvnějšku. Jelikož se pivo vyrábí ze surovin, které obsahují proteiny, podporuje obnovu a růst vlasů. Pivo je bohaté na vitamín B, měď, fosfor, hořčík a železo. Obnovuje ztracenou krásu vlasů a díky cukrům, které obsahuje uzavírá folikuly vlasů a navrací zářivý lesk. Vlasy si můžete pivem jen tak omývat či jej přidávat do vlasových masek.

Pokud toužíte po dalším triku, který vám pomůže především s leskem vašich vlasů, vyzkoušejte ocet, který je považován za jeden z nejúčinnějších léčitelů vlasů, který dodává lesk a sílu i pokožce hlavy. Stačí s ním vlasy po umytí přelít a následně opláchnout vodou.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button