Krása

Dopřejte si 5denní detox s ovocnými a zeleninovými šťávami

Cítíte, že by si vaše tělo zasloužilo několikadenní detox? Přes léto nemáme chuť na těžké pokrmy, které zatíží žaludek, a raději si dopřáváme ovoce a zeleninu, které je zrovna sezónní a hlavně všude k sehnání v dobré kvalitě. Zkuste své tělo pročistit několikadenním detoxem, který uleví celému trávicímu traktu a budete se po něm cítit svěže a lehce. Detox je pro vaše tělo přirozeným. Vždyť i v dřívějším dobách lidé nehodovali stále, ale absolvovali dny, kdy byl jejich jídelníček řádně ochuzen. Zkuste zdravý detox s ovocnými a zeleninovými šťávami. 

Proč podstoupit detox?

Detox organismu, pokud se na něj dostatečně připravíte, je to nejlepší, co pro sebe můžete alespoň několikrát do roka udělat. Můžete podstoupit vícedenní detox, který se drží až 10 dní, ale pro začátečníky je vhodný několikadenní detox, který trvá 3-5 dní. Někteří lidé dokonce drží pravidelný jednodenní detox, třeba každé úterý v týdnu. Na vícedenní detox však musíte své tělo postupně připravovat. Dříve, než ho začnete držet, si dopřejte alespoň den, ve kterém budete konzumovat jen ovoce, zeleninu a lehkou stravu, aby to pro organismus nebyl zbytečný šok. Detox je také skvělým tréninkem vaší vůle a vy z něj budete mít dobrý pocit nejen fyzický, ale i psychický.

Zeleninové a ovocné šťávy

Během detoxu vás při životě budou držet zeleninové a ovocné šťávy, ale nebojte, člověk vydrží bez jídla i několik dní a detox by pro vás měl být ozdravným, ne trápením. Připravovat si můžete různé kombinace ovoce a zeleniny, záleží na tom, co máte rádi. Obohatit můžete svůj detox také o smoothie, která obsahují dužinu; nejsou pouhou šťávou. Pokud zapojíte svou kreativitu, můžete přijít na mnoho nových zajímavých kombinací. Přidávejte do šťáv také čerstvé bylinky, které jsou přes léto běžně k mání.

Jaké šťávy si připravovat?

Konzumace ovocných a zeleninových šťáv je velmi přínosná pro vaše tělo a jejich užívání byste měli zapojit i do svého běžného stravování. Na snídani je vhodná  šťáva z jablek, mrkve, pomeranče a zázvoru, která zasytí; navíc podpoří spalování tuků, jelikož obsahuje zázvor; doplnit můžete i o citron. To je další výhoda detoxu – nejenže pročistíte svůj trávicí trakt, ale také podpoříte hubnoucí proces. Jablečná šťáva má pozitivní vliv na žaludek a podporuje správnou funkci střev, vhodné je ji pít na lačný žaludek. Ačkoliv může být pomeranč kyselejší, jeho funkce je zásaditá a vyrovnává acidobazické hodnoty v těle. Určitě oceníte i šťávu z ananasu, která silně čistí střeva, regeneruje klouby a pravidelně by si ji měli dopřávat lidé, kteří trpí dnou. Vynechat byste neměli ani šťávu mrkvovou, která je proslulá svým vlivem na zdraví očí, ale i zubů a jako skvělá ochrana proti žaludečním vředům. Je ideální i pro jaterní očistu.

Obohaťte detox

Nezapomeňte ani na melounovou šťávu, kterou oceníte teď v létě s ledem a trochou máty. Do svých šťáv přidávejte také bylinky. Ráno si dopřeje na povzbuzení mátu a trochu bazalky, odpoledne petržel a večer svému tělu dopřejte čerstvou meduňku. Nezapomínejte ani na zeleninu. Přidat do šťávy zkuste třeba mungo klíčky, hlávkové zelí, okurku, která přes léto skvěle osvěží a hydratuje organismus, řapíkatý celer či kadeřávek. Všechny tyto ingredience mají na váš organismus jen pozitivní vliv. Pijte šťávy, zvolněte svůj režim a dopřejte si 5denní detox. Šestý den znovu začínejte zeleninou a lehkými pokrmy, sedmý den už můžete začít s běžnou stravou, která by však měla být stále zdravá.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button