KrásaPrevence

Tymián nejen do kuchyně

Tymián je aromatický stálezelený keř a je velice populární především v kuchyni. Jako lék jej používali již staří Babyloňané, Asyřané a Sumerové a to především díky terapeutickým účinkům, která nejen olej, ale i listy a květy.

Ajurvédská medicína využívá jeho účinků antimikrobiálních, antiseptických a protizánětlivých.

Výhody tymiánu.

Akné

Antibakteriální vlastnosti tymiánu jsou účinným bojovníkem proti akné. Smíchejte tři díly kokosového oleje a jeden díl tymiánu. Směs naneste na obličej a problematická místa.

Růst vlasů

Tymián poskytuje výkonné živiny do vlasových folikul, které jsou nezbytné pro zdravý růst vlasů, zlepšuje krevní oběh v pokožce hlavy. Směs kokosového oleje a tymiánu zvlhčí pokožku hlavy a dodá jí potřebné živiny.

Zdraví srdce

Tymiánový olej podpoří správnou činnost srdečních chlopní, posílí srdce a pomáhá snižovat krevní tlak.

Nespavost

Pokud trpíte nespavostí, vyzkoušejte tymiánový čaj. Bylinka obsahuje zklidňující vlastnosti, které zlepšují náladu a snižují úzkost.

Tymiánový sprej pro podporu růstu vlasů a na boj s lupy.

Suroviny pro přípravu:

  • 1/4 šálku čerstvého tymiánu
  • 1 lžíce medu
  • 1/2 šálku jablečného octa

Med je silný antibakteriální a protizánětlivý prostředek. Jablečný ocet přirozeně stahuje a obsahuje celou řadu vitamínů, které udrží pokožku hlavy i vlasy zdravé.

Postup:

Tymiánové listy vložte do sklenice, zalijte jablečným octem, zavřete a nechte stát 2 – 3 dny. Následně sceďte a vmíchejte med.

Směs přelijte do rozprašovače.

V případě potřeby můžete používat každý den.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button