Prevence

Víte, co je tamarind?

Tamarind je vynikající, sladké ovoce, které poskytuje širokou škálu využití, a to jak pro účely kulinářské, tak i léčebné. Může být konzumováno jak syrové (přidáním do zákusků), nebo se suší a mele na koření.

Nutriční hodnoty tamarindu

Obsahuje významné množství vitamínu C, E a B, dále pak vápník, železo, fosfor, draslík, mangan, vlákninu a celou řadu sloučenin, které z něj dělají antioxidant a protizánětlivý přípravek.

Zdravotní přínosy

Především je to schopnost potlačovat zánět, podporovat zrak, zdraví dýchací soustavy, pomáhá při léčbě kožních potíží, zlepšuje zažívání, ulevuje od bolesti, podporuje imunitu, snižuje hladinu cholesterolu, podporuje kardiovaskulární systém a může působit jako prevence proti rakovině.

Trávicí soustava

Díky obsažené vláknině má pozitivní vliv na střeva a pomáhá podporovat správnou činnost celé soustavy. Stimuluje aktivitu žluči a žaludečních šťáv – tím podporuje proces trávení.

Srdce

Toto ovoce pomáhá snižovat krevní tlak (především díky draslíku) a hladinu cholesterolu v krvi. Vitamín C je antioxidant, která snižuje vliv volných radikálů v těle, které bývají spojování s celou řadou srdečních onemocnění.

Podpora krevního oběhu

Tamarind je zdrojem železa, které je potřebné pro červené krvinky, které odpovídají za okysličování orgánů.

Protizánětlivé účinky

V esenciálním oleji jsou obsažené látky, které mají protizánětlivé účinky, včetně snižování bolestivosti kloubů a zánětů spojených s artritidou.

Pozitivně působí při zánětu spojivek.

Imunitní systém

Vysoký obsah vitamínu C a dalších antioxidantů podpoří imunitní systém a pomáhá bojovat proti mikrobiálním a plísňovým infekcím.

POZOR – tamarind snižuje krevní tlak a používá se na ředění krve. Pokud užíváte aspirin či jiné léky na ředění krve, buďte opatrní při konzumaci tohoto ovoce.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button