Prevence

3 věci, které ničí vaší štítnou žlázu

Mnoho z nás si myslí, že dělá všechno správně, aby bylo naše tělo zdravé a silné. Ve skutečnosti ale může být vaše úsilí k ničemu, pokud neberete v potaz škodlivé účinky každodenních předmětů, které používáte v domácnosti. Štítná žláza je malá žláza nacházející se ve spodní části krku. Má nesmírně důležitou funkci, stará se o metabolické procesy ve vašem těle a uvolňuje hormony, které řídí váš metabolismus. Čím ji ale můžete ohrozit?

Kohoutková voda

Podle mezinárodní lékařské organizace má každý z nás alespoň malou část chloristanu v krvi. A co ten chloristan vlastně je? Jedná se o toxin, který se vyskytuje převážně v pitné vodě a také v některých potravinách. Chloristan v lidském organismu neblaze ovlivňuje funkci štítné žlázy tak, že zabraňuje její produkci hormonů. Proto byste se měli více zajímat o to, jakou vodu přijímá právě vaše domácnost.

Sója

Fytoestrogeny obsažené v sóje zastupují rostlinné hormony a narušují funkci štítné žlázy. Tento hormon zvyšuje potřebu jódu v těle a tím pádem ohrožuje štítnou žlázu. Pro ženy je tento hormon spíše prospěšný a produkty ze sóji se doporučují konzumovat především v ranních hodinách. Ovšem děti by se tomuto hormonu měly vyhnout, jelikož způsobuje komplikace pro jejich správný vývoj.

Pesticidy

Pesticidy jsou v posledních letech neustále omílané téma. A co to vůbec je? Jedná se o přípravky, které se využívají k hubení živočišných škůdců. Nejvíce se tedy uplatňují v zemědělství. I když se jedná o velmi účinné mořidlo škůdců, má opravdu nepříznivý vliv nejen na zdraví člověka, ale i na celý ekosystém. Může způsobovat různé nemoci, od poškození nervové soustavy, až po poškození mozku. Zejména u dětí se projevují vývojové problémy. Samozřejmě také snižují funkci štítné žlázy a zvyšují odolnost vůči snaze zhubnout.

Štítná žláza je potřebný orgán, bez kterého nelze zdravě fungovat. Dejte si proto pozor na některé věci, které její činnost můžou ohrozit a vám tak znepříjemnit život.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button