PrevenceRady a tipyZdraví

Znalost těchto druhů bolesti vám může zachránit holý život

Každá bolest v našem těle souvisí s určitým problémem. Bolest se může projevit na jakémkoliv místě našeho těla a je velmi důležité vědět, co jaká bolest signalizuje, protože může být ukazatelem závažných onemocněních. Seznamte se spolu s námi s devíti nejčastějšími bolestmi.

Bolí vás srdce?

Bolest v oblasti hrudníku či kolem srdce, stejně jako bolest v levé paži a horní části zad, označuje onemocnění spojené se srdcem. Setkáte-li se s tímto druhem bolesti, navštivte co nejrychleji svého lékaře, který provede potřebné testy. Důvod, proč vás bolí tyto části těla při onemocnění srdce, je jednoduchý, srdce vysílá impulzy na stejné úrovni míchy, na které se přenáší srdeční bolesti.

Plíce a bránice

Bolesti v krku a horní části ramen ukazují na některé problémy s plícemi a bránicí. Pokud vás tedy trápí dýchací problémy a máte časté bolesti krku, navštivte svého lékaře. Tyto bolesti vznikají v důsledku neefektivního dýchání, které způsobuje problémy s bránicí.

Ledvinymm

Bolest v dolní části zad, břicha, pánve a horní části nohy ukazuje na problémy s ledvinami. Ledviny jsou jedním z nejdůležitějších orgánů našeho těla a jsou na snadno zranitelném místě. Pokud vás bude provázet bolest v těchto částech těla, co nejdříve navštivte svého lékaře. Bolest způsobuje především tlak ledvin, které mohou být oteklé.

Játra a žlučník

Bolesti na pravé straně těla ukazují na onemocnění jater nebo žlučníku. Tento stav bývá akutní a velmi vážný. Měli byste rychle identifikovat bolest a navštívit svého lékaře. Tato bolest se vyskytuje jako výsledek tlaku v membráně, která je spojena s nervem, který způsobuje bolest.

Žaludek a slinivka břišní

Bolest žaludku identifikujete jednoduše. Bolest je většinou v přední a zadní části těla a ukazuje na problém s žaludkem či slinivkou břišní. Tuto bolest může být někdy těžké určit, protože ji považujete za jednu z nejběžnějších bolestí, ale i ta může být nebezpečná. Přibližně 50% lidí trpí onemocněním slinivky břišní a zažívá tento druh bolesti, ale snaží se ho záměrně ignorovat.

Tenké střevo

Bolesti v oblasti blízké pupíku ukazují na problémy s tenkým střevem. Tyto bolesti nejsou tak časté a jsou také často ignorovány, ale jsou příznakem vážných komplikací, které můžou skončit až u chirurga. Tato bolest je známkou toho, že tenké střevo je zanícené či má jinou funkční poruchu.

Tlusté střevo a apendix

Specifická bolest v břiše se týká tlustého střeva. Pokud jde o zánět appendixu objevuje se postupně zhoršující se neurčitá a trvalá bolest v nadbřišku, která se přesouvá do pravé části podbřišku. V průběhu se mohou objevit jak kolikovité bolesti, tak i zrádné zlepšení bolestí.

Močový měchýřll

Bolest, která se objevuje v dolní pánvi z přední i zadní strany, naznačuje problémy s močovým měchýřem. Lékař by měl zkontrolovat, která část močového traktu je nemocná a jaká léčba je vhodná. Bolest je nejčastěji způsobena infekcí močového měchýře či jiné části močových cest.

Vaječník

Bolesti na obou stranách břicha signalizují problém s vaječníky. Tato bolest může být jedním z prvních příznaků rakoviny vaječníku či ukazuje na vzniklou cystu. Pokud budou vaše bolesti přetrvávat, neváhejte s návštěvou gynekologa. Tyto orgány jsou velice důležité, jelikož jsou pro vás jedinou šancí na reprodukci a musí být včas léčeny. Dokonce i drobná infekce může způsobit velké problémy a bolesti. Jde o ostrou bodavou bolest.

Je velmi důležité znát a umět rozeznat každý druh bolest, jelikož vám to může zachránit život. Vnímejte své tělo, bolesti neignorujte a nevyhýbejte se včasné návštěvě lékaře.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button