OstatníRady a tipy

Účinný přírodní způsob, jak se zbavit nežádoucích chloupků v obličeji

Nežádoucí chloupky v obličeji dokáží potrápit nejen muže, ale i ženy. Největším problémem běžných metod odstraňování chloupků je následný výskyt akné a zarudnutí. V tomto příspěvku si ukážeme, jak si udělat domácí lék na velmi efektivní odstranění chloupků v obličeji bez jakýchkoliv vedlejších účinků. Ženy z Blízkého východu si pomocí této metody odstraňují chloupky v obličeji již po celá staletí.

Vše, co budeme potřebovat, je jedna čajová lžička kurkumového prášku, 2 lžičky cizrnové mouky a mléko nebo jogurt. V tomto domácím přípravku hraje nejdůležitější roli zejména kurkumový prášek, protože dokáže hloubkově vyčistit pokožku. Odstraní odumřelé kožní buňky a další “špínu“ na povrchu vašeho obličeje. To také zlepší funkčnost lymfatických žláz a napomůže krevnímu oběhu. Mletá kurkuma je velmi prospěšná díky svým protizánětlivým vlastnostem, likviduje akné, zlepšuje zdraví pokožky a také její přirozenou hodnotu pH.

chickpea-316594_960_720

Kurkumový prášek by měl být dostupný v obchodě se zdravou výživou, vzácně ho lze vidět i v supermarketech. U cizrny lze koupit hotovou mouku, nebo si lze mouku vyrobit svépomocí, koupení hotové mouky je přeci jen jednodušší.

saffron-454327_960_720

Jak domácí přípravek použít

Ze zmíněných ingrediencí vytvořte hustší směs, kterou naneste na tvář, ale jen na ta místa, kde se chcete chloupků zbavit. Směs nechte na obličeji působit zhruba 20 minut, tedy do doby, než směs na obličeji kompletně nezaschne. Poté je potřeba ji z obličeje smýt. K tomu použijte bavlněný hadřík nebo zubní kartáček namočený v teplé vodě.

Mějte na paměti, že kurkuma obarví váš obličej tak, že bude vypadat jako hezky opálený, ale na to dejte pozor. Obličej opláchněte důkladně, aby na něm žádná kurkuma nezůstala. Někdy se může stát, že bude postižená oblast červená, toto zarudnutí by ovšem mělo během několika minut zmizet. Příčinou jsou silné protizánětlivé účinky kurkumy.

Je třeba, abyste tento postup opakovali 3-4x týdně po dobu jednoho měsíce. Výsledky jsou ohromující, nechtěné chloupky v obličeji budou zcela odstraněny.

fun-20008_960_720

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button