PrevenceZdraví

5 výstražných signálů, že vám v těle chybí hořčík!

Hořčík je pro náš organismus velmi podstatný prvek. Je na něm závislých řada životně důležitých orgánů. Jeho nedostatek se může projevit vážnými zdravotními potížemi jako jsou kardiovaskulární choroby nebo osteoporóza.

Měli byste do jídelníčku zařadit potraviny typu ořechů, semen, zelené listové zeleniny a ryb. Mnoho z nás si však ani není vědoma toho, že hořčík tělo postrádá.

hořčíkMagnézium ovládá naše enzymové reakce, které dopravují ionty skrze buněčné membrány, což napomáhá tvorbě ATP a jiných různě důležitých hormonů. Tento minerál je nepostradatelný pro každou naší tělesnou funkci. Podle průzkumů je 68 – 80% Američanů ovlivněno nedostatkem hořčíku a ruku na srdce, Češi na tom budou hodně podobně.

V tomto článku se dozvíte, jakých 5 příznaků je spojováno s nedostatkem hořčíku. Pokud trpíte některým z následujících příznaků, zvažte doplňkovou konzumaci hořčíku nebo rovnou navštivte svého lékaře.

Svalové křeče a záškuby

Preparáty určené pro klidný spánek obsahují vysoké koncentrace hořčíku. Hořčík totiž, jak známo, uvolňuje svalstvo. Nedostatek hořčíku způsobuje svalové křeče nebo záškuby. Může se jednat o jemné až po extrémní záškuby celého těla. Pokud se neléčí chronická nespavost, je velmi častou příčinou svalových třesů i ona.

Abnormální srdeční kontrakce

Nedostatek hořčíku může mít za následek negativní účinek na srdeční svalovinu, i proto je tento minerál rozhodující pro zdravé a pravidelné stahy srdce. Pokud naše srdce nemá správné svalové kontrakce, můžeme mluvit o srdeční arytmii, která zvyšuje riziko vzniku infarktu nebo mrtvice.

Deprese a špatná nálada

hořčíkV minulých dobách se léčba depresí léčila hořčíkem a podle některých studií se tato léčba doporučuje jako prostředek ke zlepšení nálady a psychickým problémů i dnes.

Zvonění v uších

Hořčík je zodpovědný za regulaci glutamátu. Ten je rozhodujícím neurotransmiterem, který nám umožňuje slyšet. Nedostatek hořčíku má dost často za následek neregulovanou produkci glutamátu. Ten nakonec vede k hučení v uších až na kontinuální úroveň. V mnoha případech je za to právě zodpovědný nedostatek hořčíku.

Ledvinové kameny

Podle některých studií je přebytek hladiny vápníku spojován s nedostatkem hořčíku a nepřímým vlivem na vznik ledvinových kamenů. Journal of Urology uvádí, že u těchto pacientů došlo ke snížení rychlosti vzniku ledvinových kamenů substituční terapií hořčíku.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button