Zdraví

9 silných bylin pro léčbu Alzheimerovy choroby a prevenci pro všechny, kteří se této ošklivé chorobě chtějí vyhnout

Alzheimerova nemoc je progresivní nemoc, která ničí paměť a další kognitivní funkce. U Alzheimerovy choroby buňky v mozku skutečně degenerují a umírají, což vede ke ztrátě paměti, demence, zmatenosti, dezorientaci a poklesu celkové mentální funkce.

Pro ty, kteří trpí Alzheimerovou chorobou, mohou být úkoly, jako je mluvení, psaní nebo vzpomínka na to, co měli na snídani, velmi obtížné.

Bohužel ještě neexistuje lék na Alzheimerovu chorobu, ale existují některé léčebné postupy, které pomáhají předcházet a zpomalovat rozvoj Alzheimerovy nemoci.

Přírodní léčebné prostředky pro Alzheimerovou chorobu

1. Rozmarýn

Dokonce i přivonění k rozmarýnu může stačit ke zlepšení paměťového zdraví, zejména potenciální paměti. Chcete-li těžit z výhod rozmarýnu, dejte jednu čajovou lžičku sušeného rozmarýnu (nebo jednu větvičku čerstvého rozmarýnu) do šálku vroucí vody asi na pět minut, sveďte a pak pijte. Chcete-li získat další výhody, nechte si vlastní rostlinu rozmarýnu na parapetu a příležitostně čichejte vůni této bylinky.

2. Americký a Asijský ženšen

Asijský ženšen byl již dlouho používán v ayurvédské a tradiční čínské medicíně, aby pomohl zlepšit paměť. Studie také ukázaly, že extrakty amerického ženšenu snižují buněčnou smrt spojenou s Alzheimerovou chorobou u zvířat. Zatímco ženšen by neměl být užíván po dlouhou dobu, můžete si ho užít v cyklu, nebo si jej prostě jen přidáte do stravy. Nejprve se poraďte s holistickým lékařem o vhodném dávkování.

3. Ginkgo Biloba

Protože pomáhá zlepšovat tok krve a kyslíku, gingko biloba se často používá ke zlepšení zdraví mozku a fungování mozku. Studie ukázaly, že tato bylina může zlepšit paměť a uvažování u těch, kteří trpí demencí nebo Alzheimerovou chorobou. Toaké se věří, že ginkgo může neutralizovat volné radikály v mozku, a tím zabránit dalšímu poškození mozkových buněk.

Studie také ukázaly, že tato bylina může zpomalit vývoj Alzheimerovy choroby o šest měsíců. Vědci si nejsou jisti, co je v ginku, který je účinný při léčbě Alzheimerovy nemoci, ale jen málo lidí pochybuje o jeho schopnosti.

Celková dávka je 40 mg, třikrát denně. Znovu se poraďte s odborníkem dříve, než přidáte gingko biloba do svého režimu, protože může interagovat s některými léky.

4. Meduňka

Meduňka byla používána po staletí, aby pomohla léčit a předcházet demenci. Studie naznačují, že může stimulovat receptory v mozku, které pomáhají přenášet nervové signály acetylcholinu. Studie rovněž naznačují, že meduňka je mimořádně účinná v boji proti ničivému enzymu, který způsobuje tolik zmatku na paměťové části mozku.

5. Šalvěj

Šalvěj je další bylinka, která pomáhá blokovat destruktivní enzym, který napadá paměť. Vedle blokování tohoto enzymu studie také naznačují, že šalvěj může inhibovat acetylcholinesterázu.

6. Kočičí dráp (Uncaria tomentosa)

Studie této rostliny ukázaly, že má schopnost dilatovat krevní cévy, což je zvláště příznivé pro ty, kteří trpí mozkovou dysfunkcí. Kočičí dráp pomáhá zvýšit tok krve do mozku, a tím snížit účinky Alzheimerovy choroby na pacienty.

7. Černucha setá- lidově černý kmín (Nigella Sativa)

Černá semena jsou plná antioxidačních, protizánětlivých a neuroprotektivních vlastností. Studie prokázaly, že jedinci, kteří čerpají černý výživový doplněk (dvě 500mg tobolky denně), vykazují dramatické zlepšení poznávání, paměti a pozornosti. Pokud užíváte přípravek, nejprve se poraďte se svým lékařem. Můžete také užít ½ čajové lžičky mletých černých semen dvakrát denně.

8. Brahmi (Bacopa Monnieri)

Jedná se o další bylinku populární v ayurvédské medicíně používanou ke zlepšení kognitivního zdraví díky svým antioxidačním a neuroprotektivním vlastnostem. Brahmi byl prokázán, že pomáhá při vybavování slov a snižuje depresi. Tuto bylinu můžete najít v doplňkové formě nebo ve formě prášku. Pokud se rozhodnete pro prášek, míchat ¼ čajové lžičky ve sklenici teplého mléka a pít dvakrát denně.

9. Kokosový olej

Kokosový olej, je již dlouho známo, že pomáhá zlepšit paměť a předcházet demenci. Kokosový olej lze použít k vaření nebo pečení, nebo můžete jíst přímo z nádoby jednu čajovou lžičku organického, studeného lisovaného, ​​panenského kokosového oleje dvakrát denně.

Závěr

Alzheimerova choroba může být extrémně frustrující a zhoubné onemocnění jak pro pacienty, tak pro jejich blízké. Je to onemocnění, které je obtížné pochopit a vědci stále nevědí přesně, co to způsobuje. Proto snížíte šance na získání Alzheimerovy choroby a zpomalujete progrese onemocnění. Je také důležité udržovat dietu bohatou na živiny a cvičit pravidelně. Se začleněním jedné nebo více z výše uvedených bylinných léčiv kromě zdravého životního stylu si dáváte mnohem lepší šanci na boj s tímto hrozným onemocněním.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button