KrásaRady a tipy

Chcete mít zářivý úsměv?

Zářivý úsměv je ozdobou každého člověka. Abychom se mohli usmívat bez obav, musíme se o své zuby řádně starat a to nejen pečlivou hygienou. Zbarvení zubů je dáno nejen dědičností, ale i stravováním či péčí.

Které potraviny škodí?

V první řadě je to cukr, a to nejen v potravinách, ale také v nápojích. Našim zubům nesvědčí přeslazené limonády, které útočí na zubní sklovinu, rozleptává ji a pak se v ní snadněji zachycují barviva
Drobné ovoce jako maliny, borůvky a ostružiny obsahuje silné pigmenty, které zanechávají skvrny na zubech.
Citrusy – i přesto, že jsou pro náš organismus velkým přínosem, obsahují agresivní kyseliny, které mají negativní vliv na zubní sklovinu (nejvíce problémů působí grepy, nejméně pomeranče).
Černý čaj – látky obsažené v čaji se rychle absorbují do zubní skloviny.

Červené víno – kyseliny octové obsažené ve víně narušují sklovinu a barevné pigmenty na ní zanechávají nehezké skvrny.
Není však třeba všechny tyto potraviny ze svého jídelníčku vyřadit, stačí pít dostatek čisté vody, která sklovinu opláchne. Následně je dobré si zuby vyčistit.

Potraviny prospěšné

Zelený čaj – obsahuje třísloviny, které zabraňují množení bakterií v ústech a pomáhají v boji proti zubnímu kazu.

Listová zelenina – je bohatá na vitamín C, který pomáhá k obnově sliznice v dutině ústní, nejefektivnější je jíst syrovou zeleninu, žvýkáním stimulujeme tvorbu slin a tím přirozeně čistíme zuby.

Pomoci nám mohou i bylinky

Šalvěj – desinfikuje, je vhodná k léčbě zánětu dutiny ústní, krvácení z dásní, při paradentóze.
Propolis – léčí afty a zanícené dásně, pomáhá při bolestech zubů.
Hřebíček – žvýkáním tohoto koření desinfikujeme ústa, také pomáhá zmírnit bolest zubů.

Protizánětlivá ústní voda – 1 lžící směsi šalvěje, heřmánku a měsíčku lékařského přelijeme 2 dl horké vody a necháme 25 minut louhovat, poté scedíme, ráno a večer s ní vyplachujeme ústa, nálev připravujeme denně čerstvý.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button