PrevenceRady a tipy

5 přírodních nápojů, které vám pomohou lépe spát

Dobrý noční spánek je nezbytný pro zdravý životní styl. Nicméně existuje řada různých důvodů (stres či různé zdravotní potíže), díky nimž kvalitní spánek postrádáme. Sedativa sice mohou tento problém vyřešit, ale mají celou řadu nežádoucích účinků a dokonce mohou způsobovat závislost. Naštěstí pro nás existuje celá řada přírodních nápojů, které mají uklidňující a relaxační účinky.

Heřmánkový čaj

Obsahuje látky, které pomáhají uklidnit nervy a pomáhají navodit klidný spánek. Je považován za ideální především pro ty, kteří trpí mírnou nespavostí. Doporučuje se vypít půl hodiny před spaním teplý heřmánkový čaj.

Přírodní třešňový džus

Tento nápoj je přirozeným zdrojem melatoninu (hormon řídící spánkový cyklus). Pravidelné pití skleničky ráno a večer vám může pomoci lépe usínat.

Levandulový čaj

Pomáhá při relaxaci snížením krevního tlaku a zpomalením srdeční frekvence. Čaj připravíme vylouhováním jedné lžičky sušené levandule v šálku horké vody. Teplý levandulový čaj pijeme třikrát denně.

Chmelový čaj

Ačkoli chmel je známý spíše pro svou důležitou roli v pivovarnictví, působí i jako pomocník při usínání, pokud jej užíváte ve formě bylinného čaje. Díky jeho účinkům se uvolní svaly a svalové napětí, které vám brání usnout. Čaj připravíme jednoduchým způsobem – 1 – 2 čajové lžičky sušeného chmele louhujeme v šálku horké vody po dobu 10 minut. Pijeme půl hodiny před spaním.

Kokosová voda

Pomáhá při poskytování úlevy od nespavosti spojené především ses stresem a konzumací těžkých jídel před spaním. Pro lepší spánek pijte kokosovou vodu hodinu před spaním.

Pokud máte jakékoli zdravotní problémy, konzultujte tyto přípravky, před jejich používáním, se svým lékařem.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button