JídloRady a tipyVitamínyZdraví

Některé potraviny mohou pomoci zvýšit plodnost. Jaké to jsou?

Není žádným tajemstvím, že v západním světě přibývá počet neplodných párů. Ačkoli toto procenosti navyšují spíše muži, i když méně, přibývá i počet neplodných žen. Strava má vliv na většinu našich životních funkcí, plodnost nevyjímaje. Jaké potraviny by neměly v jídelníčku chybět, jakým e naopka vyhnout, když se pokoušíte počít?

Snižte trans-tuky ve vaší stravě

Trans-tuky jsou přítomny ve zpracovaných a balených potravinách. Zvyšují inzulínovou rezistenci, což vede k hormonální nerovnováze. Místo toho jezte více mono-nevázaných mastných kyselin, jako jsou ty v olivovém oleji. Tuky z rostlinných zdrojů, jako jsou ořechy, avokádo, hroznový olej, mají protizánětlivé vlastnosti a měly by být zahrnuty do vaší stravy vedoucí ke zvýšení plodnosti.

Vyhněte se jednoduchým sacharidům

Jednoduché sacharidy, jako jsou zpracované potraviny, sladkosti, dezerty, studené nápoje, džusy, maida, rýže, brambory, které okamžitě uvolňují cukr ve vašem těle, jsou velké ne, když se snažíte otěhotnět. Měli byste přejít na komplexní sacharidy, které uvolňují cukr velmi pomalu, jako je vláknina, fazole, zelenina, ovoce a celozrnné pečivo.

Dopřejte si stravu s bohatým zdrojem bílkovin

Strava s vysokým obsahem bílkovin, která zahrnuje bílkoviny z vegetariánských zdrojů, jako jsou ořechy, semena, luštěniny jsou považovány za lepší než živočišné zdroje pro zlepšení plodnosti.

Mořské plody

Ryby jako losos, tuňák a sardinky jsou dobrým zdrojem omega 3 mastných kyselin, zejména DHA, které mohou pomoci zvýšit plodnost.

Snažte se vyhnout mléčným výrobkům

Nadbytek nízkotučných mléčných výrobků může snížit plodnost, a proto je třeba se jim vyhnout. Předpokládá se, že hormony přítomné v mléčných výrobcích, jako je estrogen a progesteron, mohou interferovat s ovulací a hormonální rovnováhou.

Mějte stravu bohatou na antioxidanty

Konzumace ovoce a zeleniny, jako je zelená listová zelenina, bobule a citrusové plody, fazole a ořechy, pomůže zvýšit plodnost. Ovoce jako meloun a chřest musí být ve vaší stravě, aby se zlepšila kvalita vajíček.

Vyhněte se kofeinu

Kofein je stimulant, který může zvýšit srdeční frekvenci, krevní tlak a způsobit nespavost. Může také interferovat s absorpcí některých živin, jako je vápník a železo, které jsou důležité pro plodnost. Omezte příjem kofeinu na 200 mg denně, což zhruba odpovídá jednomu šálku kávy.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button