Rady a tipyZdraví

Odstraňte fibromy a kožní bradavice jednoduchým způsobem

Kožní problémy by se nikdy neměly odkládat. Trápí vás nevzhledné bradavice či fibromy a bojíte se, že se jich jen tak nezbavíte? S našimi tipy a informacemi o nich vás již nic nepřekvapí.

Co je to bradavice?

Bradavice se vyskytuje u každého desátého člověka. Některé mizí bez výraznější léčby, jiné nás dokáží trápit i dlouhé měsíce. Bradavice je nezhoubný kožní novotvar, který nám v podstatě ničím neubližuje.

bradaviceMohou však být neestetickým problémem, který nás trápí každý den. Bradavice vypadá jako měkký malý uzlík na kůže a liší se od velikosti několika milimetrů až do velikosti palce. Mají většinou stejnou barvu jako kůže, ale někdy mohou být více pigmentované. Jsou způsobeny virovou infekcí. Jsou to nezhoubné nádorky způsobené lidským kožním papilomavirem HPV.

Jak se virus přenáší?

Virus je bohužel přenášen dotekem a může proniknout do podkoží při malém poranění. Inkubační doba je u každé bradavice individuální a trvá až několik týdnů, měsíce či roky. Člověk se může stát přenašečem, tedy přenášet bradavice, aniž by sám nějaké měl. Příznivým místem pro tvorbu bradavic je kůže, která je dlouho vystavená potu, proto se bradavice často objevují na ploskách nohou, v podpaží či na břiše.

Prevence proti bradavicím

Nejčastěji se virus přenáší přímým dotykem. Pokud se tedy dotknete chodidlem místa, kde se již infikovaný bosou nohou dotkl, máte velkou možnost, že se vám na místě brzy vytvoří bradavice. Snažte se tedy na veřejných koupalištích a ve sprchách nechodit naboso a používat koupací boty. Vhodná je i pravidelná desinfekce obuvi. Pokud již bradavici máte, myslete na ostatní. Snažte se nenavštěvovat veřejná místa, dokud nemáte bradavici zcela odstraněnou, můžete se stát rozšiřovatelem viru a nakazit další návštěvníky.

Jak bojovat s bradavicí?

bradavice

Léčba bradavic je poměrně zdlouhavá, ale nevzdávejte se, léčba není bezcílná. V současné době existuje několik možností, jak různé druhy bradavic léčit. Nejdříve vždy navštivte kožního lékaře, který vám určí léčbu. Mezi nejznámější terapie patří kryoterapie. Jedná se o zmrazení bradavice tekutým dusíkem. Takto se léčí především ploché bradavice. Tento způsob léčby je rychlý a jen krátkodobě bolestivý. Po zákroku bradavice sama odpadne.

Další možností je chirurgická cesta. Tímto způsobem se odstraňují větší bradavice a zákrok se provádí v lokální narkóze. Někdy si organismus poradí s bradavicí sám, přesto byste vždy měli navštívit kožního lékaře. Občas vám s bradavicí pomůžou i babské rady typu: ovázat bradavici čerstvě nakrájenou cibulí či česnekem nebo používat po delší dobu křídu, která bradavici vysuší.

Použijte jablečný ocet

Podle mnoha lékařských odborníků je jablečný ocet jedním z nejúčinnějších přírodních léčiv. Lidé jej používají k léčbě mnoha problémů a jelikož obsahuje všechny složky náležící jablku, není divu. Jablečný ocet se používá i k odstranění bradavice. Jde především o jeho účinky kyselosti. Jak se tedy bradavic pomocí jablečného octa zbavit? Prvně omyjte oblast kolem bradavice vodou a mýdlem. Poté ji namočte do vodu asi na 15 minut a nechte ji uschnout. Poté namočte kousek vaty do jablečného octa, přebytek vyždímejte a umístěte na bradavici. Ponechte takto namočenou vatu či jiný kus látky na bradavici 15 minut.

bradavice

Poté vatu odstraňte a opláchněte vodou. Tento proces byste měli opakovat třikrát každý den, dokud se bradavice zcela nezbavíte. Sama by měla po proceduře odpadnout. Po vypadnutí použijte měsíčkovou mast či Aloe vera gel, který vám pomůže s hojením jizvy. Jablečný ocet nikdy nepoužívejte na bradavici v případě, že je na ni strup či je nějak narušena. Nepoužívejte jablečný ocet v okolí citlivých míst, kde by vás použití octa mohla dráždit, například na oční víčka.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button