Rady a tipyVitamíny

Předcházejte syndromu líného střeva tímto celerovým nápojem

Nežádoucí tuk uložený v oblasti břicha je ve většině případů důsledkem syndromu líného střeva. Mastné usazeniny se tak hromadí v žaludku, zpomalují vylučování a celkovou detoxikaci organismu. My vám nyní přinášíme recept, díky kterému se těchto problémů zbavíte a navíc shodíte pár kil.

Máte-li začít tuto očistnou kůru, měli byste vědět, že po dokončení budete muset kompletně změnit jídelníček a zařadit do svého života pravidelnou fyzickou aktivitu. Jídelníček by měl být vyvážený, plný zdravých, čerstvých a nezpracovaných potravin.

Očistná kúra spolu s tuky, odplaví z těla i přebytečnou vodu. Tento nápoj působí velmi blahodárně na celý organismus a zlepšuje funkci mozku, paměť, sluch a zrak.

Celerový nápoj

Na nápoj budete potřebovat:

  • 400 g celeru
  • 1 kg citrónů (pokud možno v bio kvalitě)
  • 2 litry vody

Postup:

Celer očistíme a nakrájíme na plátky. Vložíme ho do hrnce a zalijeme vodou. Omyjeme a nastrouháme kůru z jednoho citrónu a přidáme k celeru. Směs přivedeme k varu a na středním plameni vaříme asi 20 minut. Nakonec stáhneme z plamene, necháme chvíli vychladnout a přecedíme. Vymačkáme citróny a do přecezeného celerového vývaru nalijeme všechnu citrónovou šťávu. Vychladlou směs uchováváme v lednici.

Tento nápoj pijte vždy před spaním po dobu dvou týdnů.

Blahodárné účinky celeru

celerHlavní ingrediencí nápoje je celer. Tato kořenová zelenina je bohatá na vitamín A, C a řadu vitamínů B. Obsahuje draslík, kyselinu listovou, hořčík, vápník, železo, fosfor, sodík a mnoho aminokyselin.

Celer dokáže pomáhat lidskému organismu s mnoha problémy. V první řadě funguje jako silné přírodní projímadlo. Spolu s tím působí na trávicí trakt i tak, že ho chrání před rakovinou žaludku a tračníku, jelikož obsahuje plno protirakovinných látek. Snižuje chuť na sladká a mastná jídla. Nebude pro vás tedy tak těžké vyřadit tyto špatné potraviny.

Celer snižuje hladinu cholesterolu a napomáhá k uvolnění svalů kolem tepen a cév. S jeho konzumací se snižuje krevní tlak, a tím pádem zlepšuje celkovou cirkulaci krve. Urychluje odstraňování toxinů a díky tomu podporuje funkci ledvin. V neposlední řadě má celer velmi zklidňující účinky na nervový systém a dokáže si poradit i s hormonální nerovnováhou u žen, tak u mužů.

Celerový nápoj je skvělým pomocníkem ke snížení hmotnosti těla, ale i celkovému uzdravení organismu.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button