Babské rady Ostatní Přírodní léčba Recepty

2 domácí zcela přírodní repelenty proti komárům a klíšťatům, hotové za 5 minut.

Zdena Prokopová
Napsáno od Zdena Prokopová

Klíšťata nemá rád snad nikdo, ale jak se proti nim bránit, i když nejste očkováni a nebo nechcete používat silnou chemii? Naštěstí je pár silných bylin, které vám můžou pomoci. Klíšťata nemají ráda silnou vůni rozmarýnu a hřebíčku, nebo například citrusové vůně, nebo mentolové. Účinek repelentu můžete ještě podpořit přidáním pár kapek citronového nebo tea tree esenciálního oleje. Udělejte si domácí repelent jen z přírodních složek, který vás před klíšťaty a komáry ochrání.

Rozmarýnový repelent

Ingredience

100 g sušeného nebo 200 g čerstvého rozmarýnu

1 lžíci bílého vinného octa

1 l vody

Postup

Vodu nalejte do hrnce a přiveďte k varu. Poté do horké vody dejte Rozmarýn, krátce povařte, odstavte z plotny a nechte vychladnout. Studený odvar přeceďte a na závěr přidejte lžíci octa. Roztok přelejte do rozstřikovače nebo lahviček a uchovávejte v lednici. Používejte podle potřeby na tělo, oblečení a klidně i na srst vašeho psa nebo kočky.

 

Hřebíčkový repelent

Ingredience

200ml balení Alpy
30 hřebíčků – koření

Postup

Do Alpy naložte všechen hřebíček a nechte louhovat alespoň 48 hodin, dokud se tekutina nezbarví do hněda. Pak přeceďte a přelijte do rozstřikovače. Nemusí být v lednici. Mimochodem tato kombinace skvěle pomáhá při bolesti zubu, namočte vatičku a přiložte na bolavý zub, hned se uleví.

O autorovi

Zdena Prokopová

Zdena Prokopová

Jsem součástí tohoto magazínu již od začátku a starám se o to, aby si zde každý čtenář přišel na své. Ráda trávím čas se svou rodinou, miluji cestování a svou práci! Zdravému životnímu stylu se věnuji již řadu let, nejvíce pak aktivnímu sportu a přírodním receptům.

Zanechte komentář

error: