PrevenceZdraví

Víte, co je pískavice řecké seno?

Tato rostlina se pěstuje v zemích po celém světě, ale nejvíce ji využívají v Indii.

Listy se suší a používají se jako bylinky. Semena se melou a využívají se jako koření a rostlinná hmota se používá jako zelenina. Využijí se tak všechny části, které mají pro lidský organismus celou řadu zdravotních výhod.

Nutriční hodnoty rostliny

Obsahuje především saponiny, sliz – po smíchání s vodou tvoří hmotu, která se používá jako gelovitá mast na podrážděnou kůži. Dále zde nejdeme vlákninu, minerální látky (železo, hořčík, mangan, měď) a celou řadu dalších látek (cholin, trigonelin a další).

Zdravotní výhody

Podpora při nechutenství, pomoc při bolestech v krku, pomáhá při nespavosti, podporuje zdraví srdce a celé cévní soustavy, posiluje imunitní systém.

Minimalizace symptomů menopauzy

Obsahuje látky, které se podobají ženským estrogenům, jejichž ztráta způsobuje symptomy menopauzy – změny nálad, deprese, bolesti hlavy.

Snižuje hladinu cholesterolu

Díky tomuto faktu může pomoci jako prevence proti celé řadě zdravotních potíží – ateroskleróza, infarkt, mrtvice.

Snížením hladiny cholesterolu se sníží pravděpodobnost vzniku krevních sraženin a ucpávání cév.

Úleva od bolesti v krku

Slizovité látky v ní obsažené pomáhají zklidnit bolesti v krku a kašel.

POZOR:  Při vyšších dávkách dochází ke gastrointestinální úzkosti. Nedoporučuje se ji používat v období těhotenství, neboť má silný vliv na ženský reprodukční systém.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button