Zdraví

Výhody užívání himalájské solné lampy + jak poznáte pravou lampu od imitace?

V předchozím článku jsme si ukázaly účinky, která na váš organismus solná lampa může mít. Kromě toho, že solná lampa čistí vzduch a snižuje vlivy elektromagnetického záření, skrývá další účinky týkající se dýchacího ústrojí a barevné terapie. Podívejte se na tyto další účinky s námi plus se seznamte s tím, jak solnou lampu vybrat a rozeznat ji od pouhých napodobenin. 

Snižuje příznaky astmatu a alergie

Himalajská sůl se používá v inhalátorech, aby přinesla úlevu astmatikům a alergikům. Terapie solí se také používá k léčbě pacientů s chronickou obstrukční plicní chorobou, jde o oslabující a degenerativní onemocnění plic charakterizované omezením průtoku vzduchu do a ven z plic. Podle institutu Lung, „někteří vědci zjistili, že solná terapie je účinnou volbou pro zmírnění příznaků onemocnění plic, což vede ke snadnějšímu dýchání.“ Množství klinických studií prokázalo velmi působivé výhody terapií solí.

Podpora dobré nálady a klidného spánku

Dalším přínosem himalájské solné lampy je snížení úzkostných stavů. Vliv má především barevná terapie, která působí uklidňujícím dojmem. Navíc s himalájskou lampou přichází do vašeho domova také kus přirozenosti, kus přírody. Himalájské solné lampy podporují relaxační atmosféru a navozují klidný spánek. Solné lampy produkují negativní ionty. A proč jsou negativní ionty tak skvělé? Nemůžete je ochutnat, cítit ani vidět, ale jsou to některé působivé molekuly. Jakmile se negativní ionty dostanou do krevního oběhu, předpokládá se, že produkují biochemické reakce, které zvyšují hladinu chemických látek, a to serotoninu. Ten pomáhá zmírnit depresi, stres a zvyšují vaši energii.

Jak rozeznat skutečnou solnou lampu od falešné?

Pokud si vybíráte solnou lampu, měli byste být obezřetní. Jak poznáte, že zrovna ta solná lampa není pravou, ale pouhým podvrhem?

Příliš jasné světlo: Pokud vaše lampa propouští příliš mnoho světla a není ani zbarvena do růžova, není to to, co hledáte. Vzhledem k vysokému obsahu minerálů vypouští solná lampa pouze tlumené světlo, které neosvětlí ani celý pokoj.

Křehké zboží: I přestože jde o kus pevné soli, jsou solné lampy poměrně křehké a na to by měl být opatrný i prodavač, který ji nabízí. Prohlížejte si, jak má solné lampy uskladněny, jak k nim přistupuje.

Levná bílá napodobenina: Typicky najdete himalájské solné lampy, které vydávají teplý růžový nebo oranžový odstín. Existují také bílé himalájské solné lampy, ale jde o extrémně vzácnou a mnohem dražší lampu, než je ta růžová. Pokud tedy narazíte na bílou svítilnu, která není podstatně dražší než ta růžová či oranžová, vyhněte se jí, protože jde pravděpodobně o imitaci.

Žádné zmínky o Pákistánu: Hluboké podzemní doly v Khewře jsou jediným zdrojem skutečné himalájské růžové soli. Pokud chcete skutečnou himalájskou solnou lampu, podívejte se na cedulku, zda je na ní zmínka o Pákistánu jako zemi původu solného krystalu. Můžete také požádat výrobce lampy o informace o původu soli.

Odolnost proti vlhkosti: Svou přirozenou povahou je to, že sůl absorbuje vodu. Pokud vaše solná lampa nemá problém s tím, že se nachází blízko zdroje vlhkosti (jako je sprcha), je to signál, že vlastníte nepravou lampu. Skutečná solná lampa je náchylná k orosení, když je vystavena blízko či dlouhodobě vlhkosti. Vybírejte svou solnou lampu s pečlivostí.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button