PrevenceZdraví

Představujeme vám pampeliškový čaj

S pampeliškovým čajem se nesetkáváme tak často, je to však chyba, neboť nám poskytuje celou řadu zdravotních výhod – detoxikace organismu, úprava trávení, podpora při hubnutí, ochrana kůže, pozitivní vliv na celou řadu chronických onemocnění, podporuje pevné kosti.

Pampeliška je používána v celé řadě bylinných preparátů podporujících zdraví. Květy se využívají k přípravě čaje, z kořenů se připravuje káva. Oba nápoje mají podobné zdravotní účinky.

Látky tělu prospěšné

Pampelišky obsahují celou řadu tělu prospěšných látek – steroly, flavonoidy, karotenoidy, vitamíny, minerály.

Zdravotní výhody pampeliškového čaje

Detoxikace organismu – čaj podporuje především detoxikaci jater, je to silné diuretikum podporující funkci ledvin. Navíc zvyšuje koncentraci některých detoxikačních enzymů v játrech.

Podpora hubnutí – diuretické účinky napomáhají eliminovat objem vody a nadýmání.

Chronická onemocnění – hlavní přčinou celé řady chronických onemocnění bývá oxidační stres. Bohatá směs antioxidantů pomáhá tento stres eliminovat a minimalizuje volné radikály v těle.

Podpora pevných kostí – díky obsahu minerálů dochází k podpoře pevnosti kostí a pozitivního vlivu při osteoporóze, pomáhá zpomalovat procesy řídnutí kostí.

Regulace hladiny cukru v krvi.

Zlepšuje trávení – látky obsažené v pampelišce působí jako stimulanty trávení, podporují uvolňování žluči, pomáhají urychlit proces trávení, eliminují zácpu a nadýmání.

Snižuje zánět – někteří lidé oceňují pozitivní vliv protizánětlivých účinků, zejména při bolestech kloubů a svalového napětí.

Infekce močových cest – může působit jak preventivně, tak i při obtížích a to díky diuretickým účinkům.

POZOR na užívání čaje by si měli dát lidé s různými druhy alergií, těhotné ženy a ti, kteří používají antacida nebo léky na ředění krve.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button