PrevenceRady a tipy

Vytvořte si domácí odpuzovač hmyzu, který zútulní váš dům

Letní večery dokáže znepříjemnit bodavý hmyz. Při posezení pod hvězdami vás nenechá na pokoji a vám nezbývá nic jiného, než se nastříkat ne vždy příjemně vonícím repelentem. Dnes vám přinášíme jiné řešení, jak se zbavit komárů. Vyrobte si doma ze starých zavařovacích sklenic domácí odpuzovač komárů! Není toxický, neobsahuje žádné chemikálie a může si jej doma připravit každý. Zkuste to i vy.

Domácí odpuzovače komárů

hmyzÚčinně proti komárům působí skořicové silice. Čtyři složky ze skořicové silice cinnamaldehyd, cinnamyl acetát, eugenol a anethol usmrcují komáří larvy. Silice působí i na dospělé komáry, navíc příjemně voní. Pokud si budete pravidelně dopřávat potraviny bohaté na vitamíny skupiny B, např. pivovarské kvasnice, bude se vám v nich obsažený pangamin vyloučen kůží. Komáry tato látka silně odpuzuje. Chutnou volbou pro utvoření zásoby vitamínu B je tedy pití piva. Hmyz účinně odpuzuje také libeček či snítky šalvěje. Stačí, když snítky těchto bylin rozvěsíte kolem oken a vyhnete se tak nepříjemným štípancům a nechtěným nočním návštěvníkům.

 

Diy odpuzovací sklenice

  • 4 sklenice
  • 30 kapek esenciálních olejů: cedrové dřevo, levandule a citronová tráva (či použijte vlastní kombinaci olejů, např. skořicový olej, tyto oleje jsou známými pomocníky v odpuzování komárů), od každého deset kapek
  • 2 čerstvé citrony
  • 2 čerstvé limetky
  • 8 snítek rozmarýnu
  • voda
  • plovoucí čajové svíčky

Všechny ingredience vložte do sklenice, nejdříve citróny a limetky pokrájené na půl, snítky rozmarýnu, poté zalijte vodou a nakapejte vonné oleje, nakonec vložte plovoucí čajové svíčky, díky kterým se oleje krásně rozvoní a ochrání vaše tělo před štípanci. Sklenici umístěte na místo, kde nechcete, aby vás hmyz otravoval. Svíčky jsou nejen praktické, ale krásně ozdobí každý sváteční stůl či obyčejný pařez.

 

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button