PrevenceRady a tipy

Chytrý způsob, jak udržet toaletu svěží a čistou

Udržovat naší toaletu není zrovna příjemná práce, ačkoliv víme, že je nezbytná a prostě ji vykonat tu a tam musíme. Zkrátka není zbytí.

Věděli jste však, že je možné ji udržovat i bez toho, aniž bychom použili klasické prostředky obsahující chemikálie, které běžně všichni používáme?

Stav naší toalety ovlivňuje zdraví celé rodiny, proto je velmi důležité zachovat její příjemnou svěžest a čistotu. Níže si uvedeme jednoduchý a účinný způsob, jak tento úkol zvládat přímo bravurně a s lehkostí.

Jediné, co pro to musíme udělat, je přestat kupovat čistící prostředky pro tento úkol určené, což nám výrazně uleví i po finanční stránce. Jsou totiž plné agresivních chemikálií. Nač je nevýhodně kupovat, když si můžeme vyrobit doma své vlastní čistící tablety na toaletu?

Další specifikou domácích tablet je to, že mají schopnost neutralizovat veškeré pachy a umí odstranit i bakterie, tudíž dosáhneme nejenom dokonalé čistoty, ale dokonce i příjemné vůně.

Nyní si uvedeme, jak si tyto čistící tablety v klidu domova vyrobit.

Budeme potřebovat:
  • 60 ml šťávy z citrónu
  • 160 g jedlé sody
  • 1/2 lžíce octa
  • 1 lžíce peroxidu vodíku (měl by být 3%, snadné dostání v lékárně)
  • 15 – 20 kapek libovolného vonného oleje
Krok za krokem

Nejprve si v nějaké misce, ideálně menšího rozměru, smícháme citrónovou šťávu s jedlou sodou. Nelekejte se, pokud vám směs začne pěnit. Následně do jiné misky dáme a smícháme dohromady peroxid vodíku s octem. Takto připravenou směs přidáme do předchozí směsi ze šťávy a sody.

Poté přikapeme dle libosti vybraný vonný olej. Ten nám pak zajišťuje příjemnou a svěží vůni.

Nyní pomocí lžíce nabereme kousek ze směsi, vytvarujeme do tvaru koule, pak skládáme na papír a necháme uschnout.

Ideálně je ponechat sušit přes noc, ale je možné, že ke chtěnému uschnutí dojde i po 4 hod.

Po uschnutí je uchováváme v nějaké skleněné vzduchotěsné nádobě, pokud možno blízko toalety.

Vhodíme do toalety vždy jednu tabletu 2 – 3x týdně, podle potřeby.

Vyzkoušejte a určitě si takto vyrobené domácí čistící tablety brzy oblíbíte a přestane používat klasické prostředky, které jste používaly doposud.

Vůni můžete měnit, tudíž se nabízí luxus v podobě stále nové vůně a svěžesti. Tablety odstraní vodní kámen a dokonce zbaví vaši toaletu veškerých bakterií včetně těch patogenních, které se v toaletě nachází.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button