Rady a tipy

Připravte si zahřívací směs na nohy s rozmarýnem a pomerančem

Znáte ten pocit, když přijdete z dlouhé zimní procházky a mrznou vám ruce i nohy. Dopřejte svým končetinám zahřívací koupel s rozmarýnem a pomerančem. Díky koupeli se nohy rychle prokrví a vy se zbavíte chladného pocitu, navíc se preventivně chráníte před nastydnutím. Dopřejte svým nohám odpočinek a péči, kterou si zvláště přes zimu zaslouží. Tuto směs můžete darovat i jako vánoční dárek pro vaše blízké, stačí ho přesypat do skleničky a ozdobit vánoční cedulkou.

Pravidelné koupele

Nejenže horká koupel prohřeje, ale díky obsahu rozmarýnu působí také proti projevům revmatismu. Koupel také pečuje o vaši pokožku a zbavuje vás hrubé a suché kůže. Vždyť nohy jsou tím, co je pro nás nesmírně důležité. Jsou složeny z 28 kostí a 30 kloubů. Tento podpůrný systém je naším prostředkem mobility a podpůrným systémem celého našeho těla. Horká koupel na nohy vás také zbavuje stresu, pomáhá relaxaci a uvolnění.

Ingredience

  • 1 1/4 šálku epsomské soli
  • 1/4 šálku mořské soli
  • 1 1/4 lžíce sody na pečení
  • 8 kapek esenciálního oleje z rozmarýnu
  • 8 kapek esenciálního oleje z pomeranče
  • 8 kapek esenciálního oleje z tea tree
  • 10 lžiček olivového oleje
  • nasušené byliny- rozmarýn, levandule, jehličí, pomerančová kůra
  • skleněná nádoba
  • 4 litry teplé vody

Ve velké nádobě promíchejte epsomskou sůl, mořskou sůl a sodu na pečení. Epsomská sůl je skvělým prostředkem ulevující bolesti, detoxikuje a je bohatá na hořčík. Kromě léčby bolesti svalů pomůže i od suché pleti. Mořská sůl je zdrojem důležitých minerálů, která alkalizuje a pomáhá uvolnit tělo. Soda na pečení uklidňuje nohy a odstraňuje bakterie.

Poté přidejte do směsi esenciální oleje, přidat můžete i další podle vlastních preferencí, například skořicový či zázvorový. Esenciální olej z tea tree poskytuje nohám úlevu, zbavuje vás bakterií a pomáhá  hojit drobné ranky. Silice z pomeranče nádherně voní a vyživuje pokožku, také zlepšuje krevní oběh, podobně i esenciální olej z rozmarýnu. Směs řádně promíchejte.

Připravte si horkou vodu a přisypte do ní 1/4 šálku této směsi. Rozmíchejte a ponořte do vody nohy. Uvolněte se a relaxujte, čtěte si či poslouchejte svou oblíbenou hudbu. Poté nohy omyjte a osušte s pomocí ručníku. Nezapomeňte aplikovat hydratační látku, ať už je to kokosový olej, krém či směs olejů. Koupel na nohy je vhodné dopřávat si před spaním, jelikož uklidňuje a vaše nohy budou před spaním krásně prohřáté.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button