OstatníPrevenceRady a tipy

Řekněte sbohem bezesným nocím díky esenciálním olejům

Asi si živě dokážete vybavit všechny ty bezesné noci, kdy jste kvůli starostem v práci či rodině nemohli spát. Odpočinek je důležitou součástí našeho zdravotního mechanismu, ale většina z nás považuje kvůli stresu a starostem klidné noci téměř za nemožné.

Dlouhé dojíždění do práce, jídlo a pití pozdě v noci, konzumace kofeinu a nedostatek času – to je jen několik z mnoha situací, kterým musíme čelit každý den. Výsledkem potom často bývá nekvalitní spánek či jeho nedostatek.

Nedostatek spánku vede ke zvýšení stresu a špatné nálady a užívání léků má mnoho vedlejších účinků.

Jestliže tedy hledáte zdravý a přirozený způsob, jak si pomoci ke klidným nocím, měli byste vyzkoušet esenciální oleje.

Esenciální oleje ke kvalitnímu spánku

Možná už jste zkoušeli meditace, hypnózu nebo speciální tmavé závěsy. A i když všechny tyto metody fungovaly, hledáte něco, co nebude tak komplikované, jako například dlouhá meditace.

Zde je několik tipů, jak esenciální oleje pro tento účel používat

Pořiďte si kvalitní difuzér na esenciální oleje, které budou detoxikovat prostředí pokoje a svým aroma přispívat k jeho celkové pohodě.

Kromě toho se ujistěte, že je před spaním váš pokoj dostatečně zatemněn. Vypněte všechna světla a mobilní telefon přepněte do režimu letadla, protože jeho záření vám může do spánku zasahovat.

Levandulový olej

Je známo, že levandule pomáhá uvolňovat napětí z těla i svalů. Studie z University of Southampton v UK ukázaly, že lidé, kteří používali levanduli, spali o 20 % lépe než skupina s placebem.

Heřmánkový olej

Ujistěte se, že máte heřmánek pravý, jehož vůně je vhodná na podporu spánku. Sušené květiny můžete navíc využít i jako základ pro čaj.

Pačuli

Okouzlující vůně pačuli esenciálního oleje z něj dělá jednu z nejlepších možností, jak si dopřát kvalitní spánek.

Cedrové dřevo

Cedrový esenciální olej je ideální pro lidi, kteří touží po relaxaci jako v cedrovém lese.

Jak už bylo výše uvedeno, k šíření esenciálního oleje je ideální difuzor. Ujistěte se, že jej zapínáte alespoň 30 nebo 60 minut předtím, než si jdete lehnout.

Pokud difuzér nemáte, nakápněte si dvě kapky do dlaně, promněte a pak otřete na krk, ramena, chodila i žaludek.

Také můžete smíchat 3 až 6 kapek aroma olejíčku s epsom solí a nasypat do vany. Předtím, než si půjdete lehnout, si dopřejte horkou koupel.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button