Rady a tipy

Návod: Domácí mýdlo z kozího mléka, které pečuje o pokožku a léčí akné

I když kosmetické výrobky kupuje se záměrem, aby pečovaly o naši pokožku, zkrásněly nás či omladily, většina z nich obsahuje látky, které nám spíše škodí. Zvláště u výrobků, které používáme přímo na naši pokožku je dobré vědět, co obsahují. V dnešním článku se podíváme na to, jak si vyrobit mýdlo z kozího mléka. U něj budete přesně vědět, co obsahuje a můžete ho věnovat svým blízkým jako dárek k Vánocům. Vyrobte si spolu s námi domácí mýdlo, které bude pečovat o vaši pokožku.

Zdravá alternativa

Přírodní mýdla, která neobsahují žádné chemikálie, jsou skvělou alternativou běžných sprchových gelů a dalších přípravků, které na pleť používáme. Ty mohou obsahovat nejen látky, které nepřispívají našemu zdraví, ale bývají často testována na zvířatech a jejich výroba zatěžuje životní prostředí.

Proč používat kozí mléko?

Pomáhá k mladšímu vzhledu

Kozí mléko má skvělou vlastnost, a to udržovat mladiství vzhled vaší pleti. Obsahuje totiž množství alfa- hydroxykyselin (AHA), jako je například kylina mléčná, která pomáhá odstraňovat z pokožky odumřelé kožní buňky. Pokud odstraníte ze své pokožky tuto kůži, vypadá vaše pleť rozzářenější, lépe se regeneruje a získává mladiství vzhled. Tato kyselina není ničím neznámým, ale často ji najdete jen v komerčně vyráběných produktech. Pomáhá také zvýšení průtoku krve v pokožce a pomáhá minimalizovat jemné vrásky.

Protizánětlivé účinky

Kozí mléko má skvělé protizánětlivé vlastnosti, pomáhá léčit zánět kůže a zvlhčuje vaši pleť. Kozí mléko dokáže podpořit uvolňování protizánětlivých cytokinů. Kozí mléko má také velmi příznivý vliv na váš organismus při jeho vnitřní spotřebě. Jeho pravidelným užíváním také podpoříte krásný vzhled vaší pleti.

Léčí akné 

Kozí mléko, na rozdíl od kravského, může pomoci při léčbě akné. Jelikož má kozí mléko antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti, chrání vaši pleť již preventivně před vznikem akné a již vzniklé pupínky pomáhá hojit.

Pečuje o suchou pokožku

Kozí mléko hydratuje pleť a pečuje o suchou pokožku, která vás může přes zimu trápit. Hladina pH kozího mléka je stejná jako u lidské pokožky, pomáhá ji hydratovat. Obsahuje také vitamíny a živiny, které podporují pružnost pleti, například vitamín A, který léčí poškozené kožní tkáně.

Ingredience

Na 3-4 mýdla budete potřebovat:

  • 330 ml kozího mléka
  • 330 ml kokosového oleje
  • 220 ml olivového oleje
  • 120 ml mandlového oleje
  • 60 ml jojobového oleje
  • 120 ml avokádového oleje
  • 20 kapek levandulového esenciálního oleje
  • 20 kapek esenciální olej z kadidla
  • základ na mýdlu
  • forma na mýdlo

Den před výrobou kozího mýdla nechte kozí mléko zamrazit. Druhý den použijte způsob dvojitého ohřívání, na hrnec s vodou umístěte mísu. Do ní vložte kozí mléko, oleje (ne esenciální) a základ na mýdlo. Nechte pomalu roztavit. Přidejte esenciální oleje a zahřejte, dokud nemá směs konzistenci jako med. Poté směs nalijte do formy a nechte vychladnout po dobu 24-48 hodin. Z formy můžete mýdlo vyklopit a až poté krájet nebo krájet přímo ve formě. Poté mýdlo nechte odpočinout po dobu 3-4 týdnů. Pravidelně jej otáčejte a nechte ho řádně vyschnout. Poté mýdlo zabalte do voskovaného papíru a darujte jako dárek.

Do mýdla můžete přidávat také různé sušené byliny či vločky, které z mýdla vykouzlí peelingového pomocníka. Byliny přidávejte podle toho, komu mýdlo věnujete či podle toho, jaké kožní problémy vás trápí.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button