Babské radyOstatníPřírodní léčba

Víte, proč byste měli dávat česnek pod polštář?

Snad v každé kuchyni najdeme základní potraviny, jako jsou například cibule nebo česnek. Jde totiž o nejzákladnější suroviny, které se přidávají jako základ prakticky do každého vařeného jídla. Navíc je známo, že česnek je jedna z nejzdravějších surovin na celém světě. Dokáže pomoci od mnoha nemocí či působí jen preventivně a skvěle dokáže pročistit náš organismus.

Čím to je?

Česnek je totiž bohatý na tělu prospěšné látky, jako je řada vitaminů, minerálů a navíc i antioxidantů. I z tohoto důvodu bychom měli česnek konzumovat každý den a tím dodat svému tělu většinu toho, co přirozeně potřebuje. Pokud nezvládáte jíst česnek každý den, zkuste dbát alespoň na to, abyste jej zkonzumovali alespoň jedenkrát za týden – uvidíte, jak vám vaše tělo poděkuje a vy se budete cítit zdravě i v době chřipkových epidemií či nadcházejícím podzimním období, kdy většinu z nás trápí chronické rýmy.

S čím nám dokáže česnek dokonale pomoci?

  • Snižuje krevní tlak
  • Detoxikuje tělo od těžkých kovů
  • Zvyšuje atletický výkon
  • Pročišťuje krev
  • Léčí choroby jater
  • Zmírňuje projevy chřipky a nachlazení
  • Čistí cévy a arterie od cholesterolu a tukových nánosů
  • Předchází osteoporóze a Alzheimerově chorobě
  • Pomáhá při respiračních onemocněních, jako jsou záněty dutin či průdušek a podobně
  • Předchází a dokonce dokáže léčit plešatost

Zajímavost: Dokonce už i staří Egypťané při stavbách pyramid žvýkali česnek, jelikož jim dodával energii a sílu pro dokončení jimi budovaných staveb.

Jak nejlépe česnek jíst?

Jedna z hlavních složek, kterou česnek obsahuje, se nazývá alicin. Nicméně, při jeho konzumaci musíte tuhle složku nejdříve aktivovat. Zní to sice složitě, ale nic náročného za tím nehledejte. Česnek stačí totiž jen pohmoždit a nechat chvíli jen tak ležet na vzduchu po dobu několika minut. O aktivaci alicinu už se přirozeně postarají enzymy – a je hotovo.

Další, ze skvělých způsobů, jak česnek konzumovat, je jíst ho prostě syrový. Pokud česnek totiž jakkoli tepelně upravíte, zničíte tak poměrně velkou část tolik významného a zdraví prospěšného alicinu. Každopádně, ne každý je pro konzumaci syrového česneku dostatečně otrlý. Jeho syrová chuť je totiž hodně dráždivá pro sliznice nejen úst, ale i žaludku. Nicméně, i na tento problém existuje řešení! Stačí syrový česnek smíchat s olejem, petrželkou a jinými, vámi oblíbenými potravinami, které dokážou úspěšně zmírnit onu dráždivou chuť a štiplavý zápach.

Pozor! Je velice nebezpečné konzumovat pravidelně více než 2 stroužky česneku za sebou, můžete si hodně „zavařit“. Váš žaludek byste si tím dokonale podráždili a ten by se vám „odvděčil“ silnou bolestí.

Slyšeli jste někdy o česneku pod polštářem?

Ne – nepleteme si to s pohádkou „princezna na hrášku“ – pokud si totiž dáte večer stroužek česneku pod polštář, zažijete svou vlastní noční pohádku. Tenhle malý stroužek totiž dokáže velmi pozitivně ovlivnit kvalitu vašeho spánku.

Mimo tenhle prokázaný účinek česneku pod polštářem existuje ještě další, ale ten je o mnoho více ezoterický – legendy totiž praví – a mnoho lidí jim věří – že pokud budete spát na česneku, bude váš život prostě šťastnější, vy budete dokonce bohatší a všichni zlí duchové a negativní energie prostě „odplynou“. Stejně tak lidé věří ve stejný účinek, když si dají česnek například do kapsy a celý den jej nosí při sobě. Nicméně, typický česnekový odér jistě od tohoto kroku odrazuje mnoho lidí.

Za zkoušku nic nedáte, vložte si dnes stroužek česneku pod polštář a sami se přesvědčte o tom, jak se vám bude příjemně spát. A když ne, tak stačí, když si přes den jeden stroužek zkonzumujete a bude vám alespoň dobře po fyzické stránce a vaše tělo bude plno vitaminů.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button