OstatníRecepty

Úžasné jogurtové těsto, ze kterého připravíte pizzu, koláče, pečivo a spoustu dalších dobrot. Výborně se s ním pracuje a jednoduché

Máme pro vás recept na vynikající univerzální těsto, které můžete péct na mnoho způsobů. Dobře se s ním pracuje, a po upečení je vláčné a lahodné. Bonusem navíc je, že není náročné na přípravu a zvládne ho každá šikovná hospodyňka.

Ingredience

250 ml – bílý jogurt

3 hrnky hladké mouky

1/2 hrnku oleje

10 g – sušené kvasnice

1 lžička soli

1 lžička cukru

postup:

Jogurt smícháme s olejem.
Přidáme sůl, cukr, hladkou mouku a kvasnice.
Vypracujeme těsto, přikryjeme ho a necháme kynout na teplém místě půl hodiny.
Po vykynutí rozválíme a můžeme z něj připravit doslova co chceme, pizzu, pečivo, koláče, zkrátka použijeme ho v receptu, kde je potřeba kynuté těsto.
Pečeme při teplotě 200 stupňů do zlatova.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Zdena Prokopová

Jsem součástí tohoto magazínu již od začátku a starám se o to, aby si zde každý čtenář přišel na své. Ráda trávím čas se svou rodinou, miluji cestování a svou práci! Zdravému životnímu stylu se věnuji již řadu let, nejvíce pak aktivnímu sportu a přírodním receptům.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button