Babské radyPřírodní léčbaReceptyZdraví

Konec drahým lékům – tato směs vyzraje na celou řadu zdravotních potíží!

Léčivé vlastnosti česneku jsou známé už od starověku. Naši předci ho už před 4000 lety používali k léčbě zánětů, horečky, otoků a dalších zdravotních komplikací.

Česnek totiž obsahuje přírodní antibiotiku alicin, který umí potlačit množení patogenních bakterií, léči záněty a zvyšuje imunitu Konzumace česneku v jakékoliv formě také snižuje krevní tlak a dlouhodobě jej udržuje na optimální hladině.

Bohužel všechny tyto účinky česnek ztrácí již po pouhých 8 měsících skladování při pokojové teplotě. Pokud se tedy nejste schopni zajistit čerstvý česnek přímo ze zahrádky, nabízí se jiné cesty jak jeho zázračnou sílu uchovat co nejdéle.

Česneková tinktura na pročištění cév

V hmoždíři rozmačkejte 350 g oloupaného česneku. Do vznikl kašičky přidejte 200 ml lihu. Vše přelijte do dobře těsnící nádoby a na 10 dní uložte na tmavé místo. Poté sceďte přes gázu a nechte ještě 3 dny odležet. Pijte každý den před jídlem společně se studeným mlékem (60 ml na porci).

Tato tinktura čistí tělo od tuků a vápenatých usazenin, zlepšuje metabolismus i imunitu.

Česneková tinktura na červeném víně

Vezměte 12 stroužků česneku, oloupejte je a rozkrojte na čtvrtiny. Ty vložte do nádoby a zalijte je 750 ml červeného vína. Pevně uzavřete a nechte odstát 2 týdny. Každý den tinkturu pořádně promíchejte. Na konci 2 týdnů přeceďte a skladujte na tmavém místě. Užívejte 1 čajovou lžičku krátce před každým jídlem.

Tato směs odstraňuje nadbytečné soli z kloubů, posiluje cévy a srdce, podporuje krvetvorbu a metabolismus a čistí krev.

Česneková tinktura s citronem a medem

Rozdrťte 4 hlavičky česneku, přidejte 6 citronů nakrájených na kostičky a 200 g medu. Směs dejte do nádoby a zalijte převařenou vodou. Čtyři dny nechte odstát v lednici. Konzumujte 20 minut před snídání (60 – 120 ml dle potřeby).

Česnek s citronem snižuje hladinu cholesterolu v krvi, čistí cévy a posiluje srdce.

Všechny česnekové tinktury se nedoporučují osobám se žaludečními onemocněními. Pozor by si měly dát i těhotné a kojící ženy.

V každém případě však česnekové tinktury celkově zlepší váš zdravotní stav, pročistí vaše cévy, zbaví vás bolestí hlavy a uleví tělu od toxinů.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button