PrevenceRady a tipy

Přepadla vás únava? Nadopujte své tělo vitamíny

Pokud svou únavu přičítáte podzimní únavě, měli byste vědět, že spíš, než změna ročního období, stojí za tímto stavem toxiny ve vašem těle. Je to tedy alarm, který volá po detoxikaci organismu. Špatné stravovací návyky, stres, znečištěné životní prostředí, to jsou věci, které stojí za nechtěnými látkami, které se nám dostávají do těla a způsobují závažná onemocnění a celkové snížení energetické hladiny. únava

Pokud chcete, aby vaše tělo opět správně fungovalo, naordinujte si detoxikaci, která by měla být provedena jednou za rok. My vám nyní přinášíme rady, jak při správné detoxikaci postupovat.

Před detoxikací

Před samotným čištěním těla byste měli na 4-5 dnů úplně vynechat mléčné výrobky. Ty totiž obsahují živiny a hormony, které jsou pro tělo těžko stravitelné. Další vynechanou potravinou je maso. I to tělo zpracovává velmi dlouhou dobu, a proto je v době detoxikace vhodné ho na chvíli vyřadit z jídelníčku.

Před samotným detoxem je také vhodné pít den či dva dny bylinné projímavé bylinky, které pomohou odstranit odpad z našich střev a pomoci ke správnému pročištění.

Denní detoxikační rutina

Každé ráno vypijte sklenici vody s citrónovou šťávou na lačný žaludek

Tím očistíte vaše játra během a po snídani.

Pijte jeden a půl šálku ananasové šťávy společně s jídlem

Ananas je obohacen o enzymy, které pomáhají trávit bílkoviny. Tyto bílkoviny patří do skupiny bromelainu, který spolu s dodáváním živin do těla pomáhá k vyšší absorpci kolagenu a bílkovin. Ananas dokáže snižovat i zánět tlustého střeva a pomoci proti rakovině.

Pijte sklenici mrkvové šťávy mezi snídaní a obědem

Mrkev obsahuje silnou protirakovinnou látku, známou jako Falcorinol. Také obsahuje vlákninu, která tělu pomáhá odstraňovat nadbytečné estrogeny a další nepotřebné hormony. A díky vysokému obsahu vitamínu A zlepšuje stav sliznice v trávicím traktu.

Během oběda vypijte sklenici smoothies z celeru, špenátu, petržele a mrkve

Draslík je zásadní pro správnou funkci nervů a svalů. Pomáhá při transportu živin do buněk a odpadů z buněk. Draslík je tedy mimořádně důležitý pro účinný proces detoxikace. Nápoj obsahuje i vysoké množství manganu, který je prospěšný pro pojivové tkáně v našem těle, snižuje krevní srážlivost a zlepšuje stav kostí. S tímto smoothies umožníte tělu lépe vstřebat vápník a správně regulovat hladinu cukru v krvi.

Hodinu před večeří vypijte šálek čaje z šípku, zázvoru a máty

Šípky posilují náš imunitní systém, jelikož obsahují vysokou koncentraci vitamínu C. Jsou také schopny zabránit vzniku onemocnění osteoartrózy.

Máta peprná je efektivní přírodní náhradou za běžné léky, které se používají k léčbě střevních problémů doprovázené bolestmi břicha. Posiluje také žaludek a pomáhá při správném vyprazdňování. Snižuje stres a tlumí bolest.

Zázvor stimuluje tok krve do trávicího traktu, pomáhá při pocitech nevolnosti a k lepšímu trávení.

Před spaním vypijte 1 ½ sklenice brusinkové šťávy

Bakterie E. coli v těle vede ke vzniku infekce močových cest. Brusinka obsahuje látky, které ničí tuto nepříjemnou bakterii. Také si dokáže poradit s bakterií Pylori, která dráždí žaludek a pomáhá vznikat vředům.

Proces této detoxikace by měl trvat po dobu minimálně tří po sobě jdoucích dnů, aby byl detox, co nejúčinnější. Snažte se při tomto režimu mít co nejčistší stravu, která nebude obsahovat žádné mléčné výrobky, maso, zpracované a chemicky upravené potraviny. Zkuste si odpočinout i psychicky a během tohoto procesu hodně meditovat, cvičit jógu a užívat si přírodu. Uvidíte, že se po tomto detoxu budete cítit mnohem lépe.

Původní zdroj článku na webu timeforhealthyfood.com již není dostupný.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button