KrásaRady a tipy

Jak vypadat odpočatě, přestože se cítíte unavená?

Každé z nás se stává, že se místo probuzení se svěžím pocitem, cítíme spíše mizerně. Málo spánku stojí za mnohými příčinami špatného psychického stavu, horší fyzické výkonnosti, ale i třeba za výsledkem naší pleti.

I z toho důvodu je potřeba vybrat ty správné kosmetické pomocníky, které nás prozáří i za toho nejpochmurnějšího a zamračeného dne…

Co s naším vzhledem, když jsme vyčerpané?

Soustřeďte se na tyto dílčí činnosti a postupujte v následujících krocích. Nejprve je nutné pleť vyčistit, hydratovat a použít korektor. Ten vám bleskurychle zajistí, že vymažete i kruhy pod očima.

A snažte se pozornost upoutat tam, kde bude vše bezchybné. I když oči mohou mluvit za vás, co si natočit řasy? A prozářit pleť? Je tolik možností, my se na ně teď podíváme.

Nedostatek spánku způsobuje matnou pleť

Jedním z nejmarkantnějších příznaků málo spánku je fakt, že budete mít najednou matnou pleť. O jasné prozářené pleti tu nebude řeč, proto začněte s peelingem. Tím se vám podaří odstranit stará odumřelá pokožka a současně i hydratovat.

Dojde k okamžitému projasnění pleti, jenž bude budit dojem odpočatosti.

Náš tip: použijte peeling s meruňkou. Zklidní pokožku a navíc obsahuje řadu významných vitamínů – A,B a E. Díky nim bude vaše kůže parádně hydratovaná.

Tendence vysoušení pokožky z nedostatku spánku

Pokud spíte jen pár hodin, snadno se naruší kožní bariéra a pleť bude mít sklon vysychat. K nápravě si dopřejte hydrataci v podobě hydratačního krému a rozjasňujícího séra.

Séra jsou založena na bázi minimalizace pórů a posílení zářivosti. Plno sér je určeno také ke zesvětlení pokožky postižené tmavými pigmentovými skvrnami.

Ospalá tvář

Korektor je vám plně k dispozici. Plní úlohu podkladu pod make-up. Zakryje nedokonalosti včetně pupínků, ale i „pytle“ pod očima. Použijte korektor vždy o jeden tón světlejší, než je vaše podkladová báze. Vynikající je také korektor s faktorem SPF. SPF 20 bude dostačující.

Natočení řas

Kleštičky na řasy jsou super pomocníkem. Nemusíte díky nim použít ani řasenku. Budete vypadat daleko více čilé, protože tento efekt více otevřených očí vám pomůže na sto procent.

Lesk jako blesk

Není lepší způsob, jak probudit vaši pokožku, než přidáním špetky té „nebeské“ záře. V barvě šampaňského budete zářit jako pravá star.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button