Prevence

Dopřávejte si pravidelně vlašské ořechy a chraňte vaše srdce a cévy

Vlašský ořech je velmi starou potravinou, která se pravděpodobně konzumovala již od dob neolitu. Ořechy najdeme po celé České republice a jejich chuť si zamilovali mnozí z nás. Ořechy dozrávají koncem srpna a září a vy už jich doma určitě máte pěknou várku přichystanou na Vánoce. Dopřejte si však ořechy pravidelně, abyste podpořili své zdraví a chránili své srdce a cévy. Dnes vám povíme, proč je tak důležité konzumovat vlašské ořechy, co vlašské ořechy obsahují a jak je do své stravy jednoduše zařadit.

Co se ve vlašském ořechu ukrývá?ořechy

Vlašské ořechy jsou dost výživné, obsahují totiž až 70% tuků (zdravé nenasycené mastné kyseliny), 18% proteinů a přibližně jen 3% sacharidů. Obsahují důležitou omega-3-mastnou kyselinu. Tato kyselina preventivně působí proti vzniku aterosklerózy a kardiovaskulárním onemocnění, proto je pro každého, který má například rodinné dispozice k onemocnění srdce, velmi důležité konzumovat pravidelně ořechy. U dětí vlašské ořechy podporují rozvoj mozku.

Co dále ve vlašském ořechu najdeme?

Kromě mastných kyselin obsahují vlašské ořechy také vitamin E, B1 a B6, stejně tak pro ženy důležitou kyselinu listovou, minerály (hořčík, měď a zinek). Konzumace ořechů je důležitá pro vaše vlasy, pokožku, nehty, lidskou psychiku a sexuální potenci.

Proč vlašské ořechy konzumovat?

Vlašské ořechy byste měli konzumovat pravidelně. Dopřejte si 5 ořechů každý den a podpořte své zdraví. Pokud budete konzumovat ořechy, ochráníte především své srdce. Konzumace ořechů totiž přispívá k protizánětlivým procesům a chrání vás proti srdečním a cévním chorobám. Starají se také o váš krevní tlak a udržují nízkou hladinu cholesterolu, navíc mají antioxidační účinky a působí proti astmatu. V neposlední řadě posilují také vaše střeva.

Vlašské ořechy na hubnutí?

Vlašské ořechy jsou sice poměrně tučné, ale zato vás zasytí. Jsou zdrojem polynenasycených tuků. Zlepšují fungování tělesných orgánů a v žádném případě neucpávaní vaše tepny jako nezdravé tuky, ba naopak. Udržují delší pocit sytosti a vaše touha po dalším jídle je potlačena.

Jak ořechy zařadit do svého jídelníčku?ořechy

Ořechy jsou opravdovou superpotravinou a byla by velká škoda, kdybyste se jim vyhýbali, a to nejen pro vaše chuťové buňky, ale především pro vaše zdraví. Ořechy klasicky přidáváme do koláčů, dortů a cukroví. Zkuste je však zařadit i do zdravějších variant vaší stravy. Posypte si s nimi salát, skvěle chutnají s medem, kozím sýrem a rukolou. Zamíchejte je s jablky, hruškami a jogurtem, přidejte si je do ranní kaše či si je dopřejte jen tak jako zdravou svačinku. Mix oříšků také skvěle nahradí večerní nezdravé mlsání za dobroty, které zbystří váš mozek a preventivně vás ochrání před onemocněním srdce. Zařaďte do svého jídelníčku vlašské ořechy i vy a brzy pocítíte, že máte více energie, cítíte se lépe a vaše vlasy, nehty a pokožka jen září.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button