JídloPrevenceTOP 10

Většina obchodů neprodává přírodní med. Toto je 10 způsobů jak zjistit, že je 100% přírodní

Nová studie zjistila, že naprostá většina dnešních obchodů a obchodních řetězců nabízí med, jenž je ochuzen o mnoho svých přírodních výhod a je jednoduše falešný. Potřebujete tak důkladnou a detailní analýzu, abyste zjistili, že vámi zakoupený med je skutečně přírodní.

K takové analýze vám pomůže těchto 10 způsobů, které jsme pro vás sepsali.

Přečtěte si etiketu

Toto je první krok k tomu, abyste zjistili zda med nabízí ty správné předpoklady k tomu být přírodní. Výrobce musí ze zákona uvádět všechny přísady, které jsou v jeho výrobku užity. A to i se správným procentním podílem.

shutterstock_311400119

Přírodní med nelepí

Zkuste si vzít trochu medu a na zkoušku jej rozmažte po prstech. Opravdový přírodní med se samovolně vstřebá do vaší pokožky. Pokud je lepkavý, znamená to, že med obsahuje cukr nebo umělá sladila.

shutterstock_296002607

Karamelizace

Naberte si několik čajových lžiček medu, nalijte jej do misky a tu následně dejte do mikrovlnné trouby. Přírodní med ze po chvilce celý zkaramelizuje, zatímco ten falešný začne být pěnivý a bude bublat.

shutterstock_263002952

Papírový test

Nalijte pár kapek medu na papír a chvilku počkejte. Pokud se papír pod medem nezačne rozpíjet, máte doma reálný a ničím neředěný med. Pokud bude papír navlhčený, obsahuje vodu, která jej tak rozmočila. Jednoduchý a efektivní test.

shutterstock_217630891

Trik s včelami

Mravenci normální med produkovaný včelami ignorují a obcházejí jej. Vyzkoušejte dát trochu medu do rohu a vyčkejte. Pokud jej začnou mravenci obcházet, znamená to, že med máte přírodní. Pokud ne, víte, že jste koupili falešný.

shutterstock_112379288

Testování chuťovými pohárky

Přírodní med způsobuje vášnivou reakci chuťových pohárků, což v praxi znamená, že vás na jazyku začne trochu šimrat (okamžitě poznáte). Falešný med tuto reakci v puse nevyvolá.

shutterstock_309485441

Med na chlebu

Namažte med na kousek chleba. Pokud chleba ztvrdne, med je kompletně přírodní a nemusíte se ničeho obávat. Pokud na druhou stranu ztvrdne jen povrch chlebu, jedná se o med falešný. Toto je způsobeno velkou dávkou vody ve výrobku.

shutterstock_178272020

Vaječné žloutky

Spousta lidí testuje původ medu s vaječnými žloutky. Namixujte vejce s medem a pokud bude výsledek vypadat jako vařené vejce, máte doma přírodní med.

shutterstock_283974902

Krystalizace

Čistý med časem krystalizuje, zatímco ten falešný si i po velice dlouhé době ponechává kompozici sirupu.

shutterstock_322316180

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button