Zdraví

Začněte brát olivový olej na lačný žaludek pro čistá játra a silnou imunitu

Olivový olej obsahuje mnoho makroživin, mastných kyselin, a vitamínů. Je to velmi přínosný produkt pro vaše zdraví. Zde je seznam nejvíce přesvědčivých důvodů, proč byste měli začít pít olivový olej na lačný žaludek. Jednoduše si dejte jednu polévkovou lžíci olivového oleje před snídaní a nebudete toho litovat.

 1. Léčba tlustého střeva

Olivový olej chrání buňky před poškozením, které vede až k rakovině. Také pomáhá zlepšit průchodnost tlustého střeva a poskytuje úlevu od zácpy.

 1. Pro krásnější a zdravější pleť, nehty, vlasy, a kosti

Olivový olej je také prospěšný pro pleť, nehty, a vlasy. Nádherně je zjemňuje, opravuje, vyživuje, hydratuje a podporuje růst nehtů a vlasů. Nejúčinnější je perorální podání (ústy), ale můžete si také navíc udělat různé pečující masky.

 • Léčba akné – olivový olej při vnějším užití poskytne pleti pečlivé čištění a vytáhne z pórů nadměrný maz. Zároveň snižuje zanícení, které vede ke vzniku pupínků a obnovuje přirozenou hydrataci pleti. Smíchejte olivový olej se solí, vytvořte pastu, vmasírujte do pokožky a poté otřete. Pro výrazné zlepšení opakujte dvakrát týdně.
 • Silnější nehty – použití olivového oleje v péči o nehty je prastará metoda a doopravdy funguje. Křehké nehty jsou způsobené přílišným vysušením kůžiček a nehtového lůžka. Aplikujte denně olivový olej a tento problém brzy zmizí.
 • Péče o vlasy – každý den si ničíme vlasy; když spíme, když se sprchujeme, když vlasy upravujeme a když cvičíme. Zatočte s tímto poškozením a předejděte suchým, poškozeným vlasům a roztřepeným konečkům aplikací pravidelné pečující masky z olivového oleje. Jemně rozehřejte půl hrnku oleje, aplikujte na vlasy a zabalte do ručníku. Nechte působit třicet minut (nebo přes noc), poté omyjte šamponem a pečlivě vypláchněte.
 1. Pročištění jater

Játra jsou velice důležitá a plní ještě důležitější funkci v našem těle – čistí veškerý náš vnitřní systém. Někdy je však potřeba detoxikovat samotná játra, a to můžete zařídit olivovým olejem. Pro nejlepší výsledky smíchejte ve sklenici dvě polévkové lžíce olivového oleje a šťávu z 1/3 citrónu. Poté tuto směs vypijte na lačný žaludek.

 1. Hubnutí

Olivový olej obsahuje obrovské množství mastných kyselin, které jsou zdravým druhem tuku. Tyto zdravé mastné kyseliny vám mohou poskytnout pocit sytosti, díky čemuž nebudete mít nutnost tolik jíst a nebudete tím pádem ani přibírat na váze. Je to skvělá náhrada másla. Když navíc budete žít zdravým životním stylem a konzumovat hodně zeleniny a ovoce, a hlavně cvičit, můžete se dočkat postavy, za kterou se nejeden člověk otočí.

 1. Posílení imunitního systému

Mastné kyseliny v olivovém oleji hrají důležitou roli v rozdílných funkcích imunitního systému. Mezi přínosy tohoto oleje patří například regulace a podpora imunitního systému, a dokonce léčba autoimunitních onemocnění.

 • Léčba bolesti v krku – olivový olej se nemusí používat jenom vnitřně, a hlavně s blížící se zimou roste počet bolavých krků. Abyste se zbavili tohoto příznaku nachlazení, smíchejte olivový olej s některým esenciálním olejem (eukalyptus, levandule, rozmarýn, tymián, nebo tea tree). Tuto směs namasírujte na krk, abyste stimulovali jak cirkulaci krve, tak lymfodrenáž, díky čemuž se sníží zanícení a bolest. Po namasírování zabalte, aby byl krk řádně v teple.
 1. Ochrana srdce

Existují dva typy cholesterolu: LDL (špatný druh) a HDL (dobrý druh). HDL vytlačuje LDL cholesterol. Jak můžeme zvýšit hladinu HDL cholesterolu v našem těle? Jeden způsob je dodržovat středomořskou dietu, která zahrnuje obilí, zeleninu, ovoce a především – olivový olej.

 1. Snížení zanícení

Olivový olej funguje jako ibuprofen a snižuje zánětlivost v těle. Výzkum ukázal, že ¾ polévkové lžíce olivového oleje funguje stejně efektivně, jako 10procentní dávka růžového štěstí. Olivový olej je však mnohem přírodnější léčba.

 1. Řízení hladiny cukru v krvi

Olivový olej výrazně snižuje cholesterol a hladinu glukózy v krvi. To znamená, že olivový olej je velmi užitečný pro diabetiky a pro náš kardiovaskulární systém.

 1. Ochrana mozku

Olivový olej pomáhá našemu mozku, který potřebuje hodně kyslíku (skoro 20 procent celkového příjmu) a trpí na poškození škodlivých volných radikálů. Také slouží jako prevence před degenerativní mozkovou chorobou jako je Alzheimer a předchází zároveň i mentálnímu úpadku, podporuje paměť, a snižuje riziko deprese.

Bonus: Olivový olej může být přínosný, pokud chcete zvětšit velikost košíčku a zpevnit poprsí. Musíte to však udělat správně: masírujte olivovým olejem svá ňadra kruhovitými pohyby po dobu deseti až patnácti minut, začněte od vnějšího okraje a pohybujte se směrem do středu. Tímto masírováním se urychlí proudění krve, a vaše poprsí se zvětší a dostane se mu větší elasticity za pouhých třicet dní!

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button