Rady a tipyZdraví

Víte, že víno může léčit vaši pleť?

Červené víno je výborný nápoj, který má v naší zemi dlouholetou tradici. Podtrhne chuť masitého pokrmu, nebo doladí vůni omáčky. Červené víno mimo jiné má v malém množství mnoho příznivých účinků pro náš organismus a po dlouhém pracovním dni může být uvolňující dát si jednu skleničku. Co jste ale určitě netušili, že červené víno se dá lokálně aplikovat a zlepšovat stav vaší pokožky. Nedávná studie totiž potvrdila, že pokud budete aplikovat lokálně na obličej červené víno, snížíte vznik nových vrásek, léčíte akné a zlepšujete její vzhled.

Pleťové masky z červeného vína

Na první pleťovou masku budete potřebovat:
  • 1 vejce
  • 5 lžic červeného vína
  • 2 lžíce medu

Vejce vyšlehejte a poté do něj pomalu přimíchejte med a červené víno. Aplikujte na obličej a nechte působit asi 20 minut. Poté obličej opláchněte studenou vodou.

Na druhou pleťovou masku budete potřebovat:
  • 2-3 lžíce červeného vína
  • 1 lžíci ovesných vloček

Vločky smíchejte spolu s červeným vínem a naneste na obličej. Nechte 10 minut působit a poté obličej omyjte.

Červené víno je plné zdravých látek. Nápoj z něj je ale ještě léčivější.

Účinky červeného vína na pleť

Proti stárnutí

To, že víno působí proti stárnutí, je docela známý fakt. Červené víno dodává pleť zářivý vzhled a odstraňuje rozšířené póry. Díky červenému vínu bude vaše pleť opět zářit a vypadat mladší. Pro maximální účinky kombinujte červené víno se šípky a jahody. Pozitivní výsledky můžete zaznamenat okamžitě.

Peeling

Posledními novinkami v řadě kosmetiky bývá přidávání červeného vína, které působí jako peeling. Červené víno totiž pomáhá eliminovat odumřelé kožní buňky. Scrubs vyrobená z červeného vína se nejenže odstraní z vaší pokožky nečistoty, ale i zlepší krevní oběh a vaše pleť bude působit svěže.

Proti akné

Víno obsahuje přírodní AHA kyseliny, díky kterým nabízí antiseptické a protizánětlivé vlastnosti. Červené víno tak léčí akné, čistí póry a zabraňuje vzniku dalších pupínků. Léčí také mastnou a unavenou pleť. Za to můžou aminokyseliny ve vínu obsažené, které pomáhá zlepšovat a obnovovat pokožku. Antioxidanty vytvoří ochrannou bariéru na vaší pleti, která chrání vaši pokožku před nepříznivými vlivy.

Zářivá pleť

S červeným vínem potlačujete tzv. zešednutí pleti. Antioxidanty, které bojují proti stárnutí, zároveň udržují pokožku svěží a zářící. Pravidelná aplikace červeného vína zanechává pokožku krásnější a hladší.

Kromě léčivých účinků na pleť, je červené víno blahodárné pro srdce, zuby a vlasy. Nezapomínejte ale, že konzumace v malé míře vede ke zlepšení a posílení vašeho zdraví, ovšem při velmi vysoké konzumaci může vést ke zdravotním problémům.

Čerpejte léčivé účinky vína co nejčastěji.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button