Zdraví

Proč je pro člověka společnost zdravá? Aneb nebuďte na nový rok sami!

nový rok
Profilový obrázek
Napsáno od Daniela

Že je člověk tvor společenský, to věděl už Aristoteles! Žít ve společnosti jiných osob je pro člověka a jeho celkové zdraví  moc důležité. Zdraví totiž není charakterizováno jen zdravotním stavem vaší fyzické schránky, ale také zdravím fyzickým a sociálním. Udržujete se svou rodinnou blízké vztahy a máte několik dobrých přátel, s kterými se často vydáte? Určitě jste mnohem šťastnější než lidé, kteří se od ostatních drží dále. 

Urovnejte rodinné neshody

Právě konec roku je časem bilancování a je plný vzpomínek na rok předchozí. Zkuste popřemýšlet o tom, kolik ze svého času jste věnovali vašim blízkým a přátelům? Že ho moc nebylo? To je velká škoda, a nejen pro druhé, ale i pro vás samotné. Společenský kontakt je pro zdraví člověka velmi důležitý. Díky němu si udržujeme zdravé vztahy plné lásky, podpory a empatie, nacházíme pomoc v těch nejtěžších chvílích života a nikdy si nepřipadáme sami. Udržujte si proto dobré vztahy se svou rodinnou, ale i přáteli. A pokud vás trápí nějaké rodinné neshody, snažte se je vyřešit, třeba jen proto, že jsou Vánoce, ale lépe proto, že rodinu máte jen jednu a nikdo vám bližším nikdy nebude.

Důležití přátelé

Myslet byste měli nejen na svou rodinu, ale i na blízké přátele. Přátelství je v životě velmi cenné a prostředníkem dobré nálady, sociálních interakcí a zkušeností. S kým zažijete více legrace než s přáteli? S kým objevíte nová místa, dozvíte se o nových filmech a jiných názorech než od přátel? Přátelství je nutné udržovat po celý život, stojí to práci a námahu, především čas, který se nám často nechce obětovat. Přátelé jsou však v lidském životě cennými.

Nebuďte sami na Nový rok

Přelom roku je skokem do nového období, do přechodu k dalšímu roku a je celkem důležité, abyste v tento den nebyli sami. I když může někdo namítat, že se jedná o den jako jiný, všichni podivně cítí ten tlak posledního dne v roce a přechodu k novému. Nebuďte proto na Silvestra a Nový rok sami. Připojte se k oslavám se svými přáteli, rodinou či partnerem a vkročte do dalšího roku společně.

O autorovi

Profilový obrázek

Daniela

Optimistka, milovnice zdravého stravování, obdivovatelka přírody, umění a literatury.