Rady a tipy

Kroky ke zdravému životnímu stylu – 2. část

Jídlo, jídlo

Jeden z hlavních bodů, které se řadíme do zdravého životního stylu, patří samozřejmě jídelníček. Nezdravé jídlo, rychlé občerstvení a řada vysoce zpracovaných potravin může být sice lákavá, ovšem pro zdraví těla nevhodná. Stejně chutné potraviny si můžete připravit sami doma ze zdravých surovin a zároveň za menší peníz. Mít dobře vyvážený jídelníček je skvělý krok ke zdravému životu. Do svého jídelníčku proto zařaďte správný přísun obilovin, ovoce, zeleniny, bílkovin, tuků a cukrů. Možná se některý z vás udivili posledních dvou položek. Ne všechny tuky a cukru jsou ale nezdravé. Tělo bez nich nedokáže správně pracovat, proto na ně v jídelníčku v žádném případě nezapomínejte a volte jen tu nejdravější formu.

Soustřeďte se na práci

Možná si právě teď kladete otázku, jak vaše koncentrace souvisí se zdravým životním stylem. Je to ale jednoduché. Být produktivní, mít lepší výsledky a včas a dobře odvést práci vede hlavně k duševní pohodě. A proto se snažte co nejméně odbíhat od práce a během ní se soustředit pouze na ni.

Pijte dostatečné množství tekutin

Pokud se ptáte, který nápoj je pro tělo nejzdravější, je to samozřejmě voda. Ta udrží vaše tělo po celý den bez pocitu dehydratace. Čerstvá voda může eliminovat nepříjemnou bolest hlavy, vyplavuje škodlivé toxiny z těla a je potřebná pro správné fungování organismu. Ovšem nepřehánějte to s ní. Pokud nevykonáváte fyzickou aktivitu a vážíte kolem 70 kg, vypijte maximálně 2,5 l denně. Vysoký příjem tekutin může vést ke zbytečnému zatěžování orgánů.

Tip: Nejste-li si jistí, kolik byste měli denně vypít tekutin, nechte si provést celkové měření těla, na kterém vám i doporučí denní příjem tekutin.

Nezanedbávejte spánek

Bez ohledu na věk a pohlaví, spánek je nezbytnou součástí každého lidského jedince. Spánek je prospěšný ke správné funkci hormonů, detoxikaci a regeneraci těla. Budete-li spát dostatečný počet hodin (minimálně 6), vaše tělo bude fungovat tak, jak má, a vy nebudete mít následující den problém s jakoukoliv aktivitou.

Ke zdravému životnímu stylu patří samozřejmě fyzická aktivita. Ovšem o té si povíme jindy. Zařazujte do svého života pomalé změny, které povedou ke zdravému životnímu stylu. Jakmile se zlepší vaše zdraví, zlepší se i jeho celková kvalita.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button