Rady a tipy

Podmanivá růže: zvolíte popínavku, keř nebo raději formalitu záhonku?

Voňavá růže v zahradě je skvost. Její vůně je opojná a navíc vlastní také krásné květy. Díky tomu se stane i dokonalou chloubou vaší zahrady. Některé druhy růží dokonce ani nevlastní trny. Nemusí to tedy nutně znamenat, že za každou cenu, je růže vnímána jako pichlavá krása.

Správný požitek ze zahradničení

Vůně dodává vaší zahradě další rozměr a je dána také kvalitou jednotlivých odrůd růží. Máme teď na mysli popínavky, hrnkové i keřové růžičky. Ty všechny dokážou provonět vzduch.

I z toho důvodu jim přísluší místo vedle posezení i cest. Abyste si jejich vůni mohli vychutnat, je lepší ji mít takříkajíc přímo pod nosem. Není asi od věci umisťovat růže na záhony blíže k vám, daleko v zahradě jsou jen luxusní podívanou, ke které musíte jít pár kroků přičichnout.

Anglická růže – Desdemona

Má úžasnou mandlovou vůni mísící se s vůní svěží okurky a citronové kůry. Jedná se o druh keřovité růžičky se světle růžovými nebo broskvovými květy.

Pnoucí růže – Zephirine Drouhin

Je jednou z nejlepších popínavých růží s tmavě růžovými květy. Je volně kvetoucí a bez trnů, s extrémně silnou ovocnou vůní s nádechem malin. Může kvést od května až do chladnějších období v roce, i když samozřejmě následně již s menším množstvím květů.

Popínavé růže obvykle kvetou po celou sezónu a je důležité vědět, jak je stříhat. Mohou se vyšplhat nahoru přes střechu altánů nebo pergol.

Rosa – Margaret Merril

Je typická floribunda se sladkým citrusovým parfémem. Tato vzpřímená keřová růže se shluky květů je ideální volbou pro okraje chodníků a cest. Jako keř před domem uvítá vás i přátelé.

Rosa – Munstead wood

Nese v sobě přepychové a karmínové sametové okvětní lístky. Má vůni Old Rose s tóny ostružin a borůvek. Je ideální pro pěstování v přední části zahrady, kde lze lépe ocenit její vůni v záhonu růží.

Zdroj obrázků: Pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button