OstatníRady a tipy

Získejte přirozené tóny pleti s pleťovou maskou z citrónu a zakysané smetany

Nerovnoměrný tón pleti trápí řadu z nás. Kdo na svém těle neobjevil za život ani jednu skvrnku, má štěstí. Jenže pigmentové skvrny vznikají i sluncem, což se ovlivňuje jen těžko. Je tomu stejně jako u genetických vlivů, kde i naše pokožka má svůj kód.

Všichni se však shodneme na tom, že bychom měli o svou pokožku dbát tak, abychom vyzdvihli její kvalitu a přirozený půvab. Jakékoliv zarudnutí, podráždění, akné nebo i skvrny, lze potlačit touto skvělou maskou na obličej.

Neduste svou pokožku, nechte jí volně dýchat

Řada z nás zná citrón jako pomocníka do kuchyně i do koupelny. Rybě nebo salátu dodá příjemně štiplavou ostřejší chuť a v koupelně pomáhá odstranit skvrny z oblečení. Na podobném principu čištění skvrn funguje citrón také na obličeji.

lemon-1024641_640

Proč obličej dusit a akné skrývat pod make-upem, když vaše pokožka bude po laciné smetanové proceduře daleko jasnější a zářivější? Nehledě na to, že po použití make-upu může vaše pokožka reagovat podrážděním, u citlivých jedinců řekněme až alergicky. V tomto směru vám jistě poradí i dermatolog nebo kosmetička, ale vraťme se k našemu článku.

Proč zrovna zakysaná smetana a citrón?

Dvě suroviny, které se hodí spíše na přípravu dipu, skvěle poslouží i na obličej! Stav nadměrné pigmentace se zlepší, když se z povrchu pokožky odstraní odumřelé kožní buňky v její horní vrstvě. Hloubkové čištění pomáhá zase k vymizení pórů, ale my se teď potřebujeme věnovat melaninu. Ten je uložen v horní vrstvě, i proto je nutné chránit pokožku před slunečním zářením.

640px-Smietana

Nyní je ideální doba, kdy využijete masku se zakysanou smetanou a citrónem úplně v klidu a bez výčitek. V létě jste na přímém slunečním světle ohroženi, že se vám „vybělená“ pokožka snadněji spálí. Vysušená pokožka nepříznivě působí na její hydrataci. Přípravky v obchodech s fenolem a salicyláty alkoholu jsou nevhodné. Pokožku jen dráždí a vysušují.

Ovocné kyseliny jsou daleko lepší, takto vlastně funguje i citrón. Společně s mléčnou kyselinou v zakysané smetaně dodáte pokožce potřebnou vláhu, živiny, jemnost a ještě se nenásilně zbavujete nerovnoměrného tónu pokožky.

Příprava masky, nanesení a tip na závěr

Tuto masku si připravíte velmi snadno. Stačí jen v misce smíchat šťávu z jednoho citrónu se stejným množstvím zakysané smetany. Po nanesení na obličej nechte masku působit zhruba 20 minut, poté jí z obličeje smyjte.

658px-Facial_mask

 

Kdo má viditelnější pigmentové skvrny může zkusit smíchat 1 polévkovou lžící medu a kaši z černého rybízu. Stačí půl hodina a masku smyjte. Tipem na závěr je osvěžující vzpruha na obličej v podobě vody s citrónovou šťávou. Citrón stáhne póry, tudíž se do nich nedostanou nečistoty.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button